Przedsmak zimowych ferii na kuligu 2013
piątek, 08 luty 2013
image_007.jpgJeszcze trwa ostatni dzień nauki w szkole, ale niektóre trzecie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 28 na Czubach wybrały się na „Kulig 2013. Tydzień temu pogoda poprzewracała szyki w planach, ale dzisiaj się udało. Śniegu wystarczająco dużo. Klimaty nad Zalewem Zemborzyckim  śniegowo-magiczne- gałęzie drzew ubrane w "białe koszule Boga" tak po schulzowsku. Aura  w sam raz na zabawy saneczkarskie. Mgła potęguje pejzaż i wzmacnia wyobraźnię. Tanim kosztem i sprawnie przeprowadzony kulig. Dzieci spacerem ze szkoły udały się  na przystanek linii nr 8 i szybko nad zalew do „Graf –Mariny” . Pierwsze dotarły gniade konie: Gwiazda i Marinda, z barwnie dzwoniącymi dzwoneczkami. Dzieci posiliły się ciepłą herbatą i bigosem przy ognisku. Kulig 2013 rozpoczęty. Atrakcji moc. Sanie podążyły do lasu Dąbrowa. Oby tak przez dwa tygodnie ferii  dzieci były ciągle na śniegu i na spacerach, a rzadziej w domu przed komputerem czy telewizorem. Udanych ferii zimowych życzymy.
(jjb)
fot Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Pierwszy dzwonek na Czubach
poniedziałek, 03 wrzesień 2012
image_001.jpgSkończyły się wakacje. Dzisiaj w  Polsce rozpoczęło naukę ponad pół miliona dzieci. Niecodziennik zajrzał do jednej z lubelskich szkół na Czubach. Pierwszy dzień nauki jeszcze bez książek. W jednej z największych szkół elementarnych Lublina w Szkole Podstawowej Nr 28 im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej dzieci spotykały się ze swoimi wychowawcami  już o godzinie 9-tej w swoich klasach.  Po pierwszej lekcji organizacyjnej wszystkie klasy udały się do kościoła św. Rodziny, gdzie mszą świętą zainaugurowano nowy rok szkolny 2012/2013.
Czytaj całość...
Ferie tuż, tuż, a kulig z kopyta rwie
czwartek, 26 styczeń 2012
image_001.jpgKULIG 2012 w okolicach Piotrkowa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 38 klasy II c był wspaniały. To dzięki wspaniałym rodzicom, zwłaszcza Krzysztofowi i Annie Ciołek, oraz Dominice i Jackowi Giżewskim. Nasi drugoklasiści dali sygnał innym  jak można wspaniale wypocząć kilka godzin na dworze wśród pól, lasu i śniegu, zostawiając dom i wszelkie komputery. Wszystko dopisało !!! Pogoda, śnieg i humor, masę atrakcji po drodze mijały nas jelonki kilkakrotnie, zające i bażanty. Samo zdrowie, jazda saniami 14 km po polach i lesie. Potem ognisko, bigos, pieczone ziemniaki i kiełbaski,  lepienie "śnieżnej baby", herbata gorąca, jazda na sankach, nurzanie się w śniegu, głaskanie koni.

Czytaj całość...
Stypendystki z plastyka w Galerii w WBP
poniedziałek, 09 styczeń 2012
image_008.jpgCztery uczennice lubelskiego plastyka: Alicja Sawoniuk, Róża Duda, Katarzyna Ziemlewska, Martyna Majczyna  zostały stypendystkami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stypendia otrzymały w zeszłym roku z rąk minister Moniki Smoleń. Spośród 67 szkół plastycznych z całego kraju tylko 19 uczniów dostąpiło tego wyróżnienia w tym nasze uczennice. Prestiżowe wyróżnienie wręczone 15 listopada ubiegłego roku w Sali Kolumnowej Zamku Warszawskiego  stało się inspiracją zorganizowania wystawy w Galerii WBP przy ul. Nartowicza 4.
 Wystawę otwierała dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie Krystyna Głowniak w obecności opiekuna uczennic, nauczyciela rysunku i malarstwa Grzegorza Tomczyka i wielu zgromadzonych gości.. Wystawa będzie czynna do 27 stycznia 2012 w godz. 11.00 - 15.00

Czytaj całość...
Spotkanie integracyjne pierwszaków z rodzicami ze Szkoły Podstawowej Nr 38 w Lublinie
poniedziałek, 04 październik 2010
image_005.jpgTo dzisiaj rzadkość by dzieci i rodzice wspólnie  spędzali czas i bawili się razem. Klasa 1 c w Szkole Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie należy do tych wyjątków. Wszystko za sprawą Wychowawczyni mgr Grażyny Młodzikowskiej-Suryś i mamy z wielkim „sercem w kształcie klasy” Dominiki Czubaj-Giżewskiej. Wszystkich przybyłych na to integracyjne spotkanie  nad Zalewem witał  baner: „Witamy 1 c i Rodziców” przygotowanych przez rodziców Hannę i Przemka Jacniackich. Dzieci miały plac zabaw do swojej dyspozycji pod czujnym okiem rodziców: jazda samochodami, skuterami, rowerami, huśtawki i inne zręcznościowe narzędzia zabaw, zjeżdżalnie etc. Potem stół obficie zastawiony wiktuałami domowymi i pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, które przygotował rodzic Jacek Giżewski. To wszystko przy pięknej słonecznej pogodzie rozpoczynającej „złotą polska jesień”. Po takiej integracji chce się dzieciom i rodzicom przebywać coraz częściej w szkole. (jjb) 
Czytaj całość...
Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
środa, 21 maj 2008
Szkoła Podstawowa  nr 51 im. Jana Pawła II  w Lublinie - Zdjęcie 008Szkoła podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II na Porębie - Czubach jest najnowocześniejszą placówką oświatową w Lublinie. Posiada wspaniałe warunki do nauki , dobrą kadrę nauczycielską, wspaniałe  zaplecze sportowe – dwie  sale gimnastyczne i basen, oraz przepięknie urządzone klasy.
Czytaj całość...
IV TYDZIEŃ KULTURY ORGANIZOWANY W III LO im. UNII LUBELSKIEJ W LUBLINIE
środa, 19 marzec 2008
III LO im. Unii Lubelskiej - Zdjęcie 001Liceum Ogólnokształcące Unii Lubelskiej jest w czołówce lubelskich szkół pod względem nauki , ale i aktywności „około szkolnej”. Tym razem szkoła żyła kuturą.Miały miejsce wystawy, koncerty, spektakle ,pokaz filmów. Pięknie wydany katalog z okazji  „Tygodnia kultury” poprzez uczniów, ich wiersze...i prace.
Czytaj całość...
W plastyku już czuć maturę
środa, 19 marzec 2008

W plastyku  już czuć maturę - Zdjęcie 001
ZESPÓŁ SZKÓŁ PLASTYCZNYCH W LUBLINIE
20-612 LUBLIN UL. MUZYCZNA 10A
TEL./FAX (0-81) 532 72 39
Witryna: www.liceumplastyczne.lublin.pl

Czytaj całość...
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.