Radość z nowej Filii nr 37 MBP na Bazylianówce
wtorek, 25 czerwiec 2013
image_005.jpgW samo południe jak na klasycznym westernie…. otwarcie nowej Filii nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej im.  Hieronima Łopacińskiego. Dyrektor  MBP Piotr Tokarczuk i ks. proboszcz Marek Otolski oczekiwali przed Biblioteką na Gości. Miasto zamiast budować nową i kosztowną placówkę w tej dzielnicy, dzięki inicjatywie prezydenta Krzysztofa  Żuka i radnego miasta Lublin Krzysztofa Siczka wynajęło dawną kaplicę od o.o. Marianów. Teraz obiekt będzie przede wszystkim  miejscem kultury, ale i biblioteki.
Prezydent Żuk podkreślił podczas otwarcia: ”że mieszkańcy odnajdą dobrą atmosferę w bibliotece”. To już trzecia Biblioteka  po: Filii 34 na Węglinie, Filii 36 na Felinie (ul. Zygmunta Augusta)  otwarta w tym roku. Dzisiaj pora na Filię nr 37  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie (Ponikwoda - ul. Bazylianówka 85).


Czytaj całość...
Bazylianówka otwiera Bibliotekę!!!
piątek, 21 czerwiec 2013
image_001.jpgTopografia biblioteczna miasta Lublina zmienia się in plus. Dyrektor  Miejskiej Biblioteki Publicznej Piotr Tokarczuk rozpieszcza i dopieszcza mieszkańców Lublina. Na najbliższy wtorek ma przygotowaną kolejną niespodziankę dla czytelników i miłośników książki z dzielnicy Ponikwoda, byi wspólnie z prezydentem Krzysztofem Żukiem dokonać otwarcia  filii bibliotecznej.

Po Biblio (F.32 na ul Szaserów), F. 33 w Szpitalu Wojskowym (al. Racławickie), F. 34 na Węglinie (ul. Judyma), F. 35 na Porębie (ul. Bursztynowa), F. 36 na Felinie (ul. Jagiellońska) tym razem pod adresem ul. Bazylianówka 85 zostanie otwarta szósta z kolei, a łącznie 37 Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.


Czytaj całość...
Biblioteka przy ścieżce rowerowej
poniedziałek, 03 czerwiec 2013
image_001.jpgNie wszyscy wiedzą gdzie jest filia nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, a zapewne jeszcze mniej ludzi zna fantastyczną panoramę miasta Lublina , właśnie od strony ulicy Przyjaźni. Ta, zdawałoby się skromna dzielnica z osiedlami robotniczymi ma wspaniałą,  żywą galerię widokową na miasto LUBLIN. Nie jeden właściciel wilii z ogrodem może pozazdrościć tych przednich obrazów. Zapraszam więc rowerzystów, którzy często jeżdżą „bulwarem” nad Bystrzycą do odwiedzenia tej Biblioteki, położonej raptem 50 metrów od ścieżki rowerowej, jadąc w stronę Dworku Graffa. Przy trasie jest wiele zieleni, słychać szum rzeki, który wycisza, mnóstwo zieleni i na dodatek widoki Lublina, chyba najpiękniejsze jakie poznałem w Lublinie? Proszę popatrzeć na fotografie poniżej. Tak więc mamy sieć ścieżek rowerowych, które się rozbudowują,  także Miejska Biblioteka Publiczna rozwija swoją sieć filii bibliotecznych. Być może kiedyś  "Bibliotekarz odjazdowy" zrobi objazd rowerem w te okolice....?

Czytaj całość...
Lublin biblioteczny ... pora na Bazylianówkę !
środa, 17 kwiecień 2013
 image_013.jpg    Prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk nie tak dawno otwierał mediatekę Biblio na Czubach- uwalniając balony, potem bibliotekę z windą na Felinie, a teraz zapewne przybędzie na Bazylianówkę, gdyż „Pańskie oko, konia tuczy” ?!
Na mapie Koziego Grodu coraz mniej dzielnic bez bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna  im. Hieronima Łopacińskiego  (nie mylić z Wojewódzką Biblioteką Publiczną o tym samym imieniu)   pod dyrekcją Piotra Tokarczuka co roku rozszerza swoją sieć filii, aby zaspokoić potrzeby czytelnicze mieszkańców miasta skracając im drogę po książkę, audiobooki, gry planszowe i filmy. 

Czytaj całość...
X lat "Niecodziennika Bibliotecznego"
poniedziałek, 31 grudzień 2012
image_002.jpgDlogo_niecodziennik_biblioteczny_duze.pngokładnie w dniu obchodów dziesięciolecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie  tj. 11 czerwca 2012 roku  kiedy uroczyście  celebrowano święto Biblioteki w „Teatrze Starym” – „Niecodziennik Biblioteczny” – niecodzienne pismo MBP obchodziło swoje dziesiąte urodziny. Pierwsza promocja  czasopisma  odbyła się dokładnie 11 czerwca w 2002 roku w Bibliotece w Filii nr 2 przy ul. Peowiaków 12 . Na promocję  licznie przybyli m.in.: wiceprezydent Lublina  Zbigniew Wojciechowski  oraz radni lubelscy: Leszek Daniewski i Jan Madejek. Ze świata nauki: prof. Władysław Panas (KUL) prof. Antoni Krawczyk (UMCS) dr Józef Zięba, red. Leszek A. Gzella, Jan Gruba , Józef Krzyżanowski i wielu innych znamienitych gości.
Czytaj całość...
Dziś otwarta i poświęcona Biblioteka na Felinie - Filia nr 36
czwartek, 11 październik 2012

FOTORELACJE Z OTWARCIA FILII NR 36 MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W LUBLINIE


  ZDJĘCIA JERZY JACEKimage_036.jpg BOJARSKI

image_034.jpgimage_037.jpg

KIEROWNIK FILII NR 36 MBP  JOANNA ŁOPUSZYŃSKA
image_001.jpgimage_017.jpg
Czytaj całość...
"W samo południe" na Felinie!
środa, 10 październik 2012
image_007.jpgParafrazując słynne  hasło Billa Clintona "Gospodarka, głupcze"…. Gmina Lublin realizuje swoje hasło  nie mówiąc: „biblioteki głupcze”  - tylko je, co i rusz – otwiera sprawnie jakby to były „konserwy rybne” szybko i bezboleśnie. Starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury rozbudziły nasza oczekiwania i ambicje, ale też trzeba oddać sprawiedliwość władzy, że dba o kulturę w mieście lepiej, niż drzewiej  bywało. W czwartek  na Felinie o godzinie 12.00 przy ulicy Zygmunta Augusta 15 zostanie otwarta kolejna, czyli już piąta (w tym roku trzecia)  Filia w naszym grodzie. Statystycznie więc za rządów dyrektora Piotra Tokarczuka…"co rok to prorok". Tym razem nr 36 - Miejskiej Biblioteki Publicznej. Prezydent KRZYSZTOF ŻUK  wraz z Radą Miasta Lublin - inwestują w człowieka.

Czytaj całość...
FELIN CZEKA NA OTWARCIE BIBLIOTEKI
piątek, 28 wrzesień 2012
image_001.jpgMieszkańcy Osiedla na Felinie cieszą się, że wśród rozsianych bloków TBS "Nowy Dom” przy ulicy Zygmunta Augusta 15 wyrosła okazała budowla jednopiętrowa. To w niej swoją siedzibę będzie miała Filia nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego. To już piąta nowa filia biblioteczna oddana za czasów dyrektora Piotra Tokarczuka. Wcześniej powstała Filia nr 35 na Porębie, 34 - na Węglinie, 33 – w Szpitalu Wojskowym i nr 32 „BIBLIO” na Czubach. Placówka o powierzchni 300 m kwadratowych, z podjazdem dla osób niepełnosprawnych i windą w środku. Kierowniczką biblioteki jest Joanna Łopuszańska. Teraz cierpliwie trzeba poczekać na otwarcie.
Czytaj całość...
Filia nr 5 na Krochmalnej nieco inna niż pozostałe
środa, 05 wrzesień 2012
image_006.jpg(...Spróbuj  znaleźć chwilę dla siebie...)
 Od  03 września br., wznowiono  działalność filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, przy ul. Krochmalnej 13A.  Biblioteka, funkcjonująca od lat 50-tych,  jako jedyna  w dzielnicy Piaski, zawsze mieściła przy ulicy Krochmalnej , chociaż w jej  różnych  punktach.
Obecnie  (po przenosinach)  biblioteka funkcjonuje  w zabytkowym budynku, którego architektura nawiązuje do form typowych dla barokowych pawilonów pałacowych, co zapewnia jej  atmosferę niemalże  muzealną. Zbiory biblioteki umieszczone na dwóch kondygnacjach, obejmują zarówno książki drukowane
(ok. 10 tys. vol.)  jak i audiobooki  dla dorosłych, oraz dla młodzieży i  dla dzieci. W bibliotece  można zapoznać się z aktualna prasą, obejrzeć wystawy, skorzystać z internetu.
 Zapraszamy codziennie  od godz. 10, w poniedziałki, środy, piątki  do -  godz. 17,  zaś we wtorek i  i czwartki do godz. 16.

Anna Woroniak, Zsuzsanna Kaczorowska

Czytaj całość...
Pod jednym dachem: "American Corner" w BIBLIO
piątek, 22 czerwiec 2012
image_002.jpgChcesz się dowiedzieć czegoś o Stanach Zjednoczonych zajrzyj do biblioteki multimedialnej "Biblio" już wkrótce będzie oficjalne otwarcie „American Corner”. Tutaj będzie działać amerykańskie centrum informacji i kultury. To międzynarodowa sieć placówek informacyjno-bibliotecznych pod patronatem Departamentu Stanu USA i placówek naukowo-edukacyjnych poszczególnych państw w ramach dyplomacji publicznej (ang. public diplomacy). Podpisany w 2010 roku list intencyjny władz miasta(Adam Wasilewski) , biblioteki (Piotr Tokarczuk) i ambasady amerykańskiej (Lisa Heling) stał się już faktem wraz otwarciem BIBLIO.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 41 - 50 z 66
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.