Dziś otwarta i poświęcona Biblioteka na Felinie - Filia nr 36
czwartek, 11 październik 2012

FOTORELACJE Z OTWARCIA FILII NR 36 MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W LUBLINIE


  ZDJĘCIA JERZY JACEKimage_036.jpg BOJARSKI

image_034.jpgimage_037.jpg

KIEROWNIK FILII NR 36 MBP  JOANNA ŁOPUSZYŃSKA
image_001.jpgimage_017.jpg
Czytaj całość...
"W samo południe" na Felinie!
środa, 10 październik 2012
image_007.jpgParafrazując słynne  hasło Billa Clintona "Gospodarka, głupcze"…. Gmina Lublin realizuje swoje hasło  nie mówiąc: „biblioteki głupcze”  - tylko je, co i rusz – otwiera sprawnie jakby to były „konserwy rybne” szybko i bezboleśnie. Starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury rozbudziły nasza oczekiwania i ambicje, ale też trzeba oddać sprawiedliwość władzy, że dba o kulturę w mieście lepiej, niż drzewiej  bywało. W czwartek  na Felinie o godzinie 12.00 przy ulicy Zygmunta Augusta 15 zostanie otwarta kolejna, czyli już piąta (w tym roku trzecia)  Filia w naszym grodzie. Statystycznie więc za rządów dyrektora Piotra Tokarczuka…"co rok to prorok". Tym razem nr 36 - Miejskiej Biblioteki Publicznej. Prezydent KRZYSZTOF ŻUK  wraz z Radą Miasta Lublin - inwestują w człowieka.

Czytaj całość...
FELIN CZEKA NA OTWARCIE BIBLIOTEKI
piątek, 28 wrzesień 2012
image_001.jpgMieszkańcy Osiedla na Felinie cieszą się, że wśród rozsianych bloków TBS "Nowy Dom” przy ulicy Zygmunta Augusta 15 wyrosła okazała budowla jednopiętrowa. To w niej swoją siedzibę będzie miała Filia nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego. To już piąta nowa filia biblioteczna oddana za czasów dyrektora Piotra Tokarczuka. Wcześniej powstała Filia nr 35 na Porębie, 34 - na Węglinie, 33 – w Szpitalu Wojskowym i nr 32 „BIBLIO” na Czubach. Placówka o powierzchni 300 m kwadratowych, z podjazdem dla osób niepełnosprawnych i windą w środku. Kierowniczką biblioteki jest Joanna Łopuszańska. Teraz cierpliwie trzeba poczekać na otwarcie.
Czytaj całość...
Filia nr 5 na Krochmalnej nieco inna niż pozostałe
środa, 05 wrzesień 2012
image_006.jpg(...Spróbuj  znaleźć chwilę dla siebie...)
 Od  03 września br., wznowiono  działalność filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, przy ul. Krochmalnej 13A.  Biblioteka, funkcjonująca od lat 50-tych,  jako jedyna  w dzielnicy Piaski, zawsze mieściła przy ulicy Krochmalnej , chociaż w jej  różnych  punktach.
Obecnie  (po przenosinach)  biblioteka funkcjonuje  w zabytkowym budynku, którego architektura nawiązuje do form typowych dla barokowych pawilonów pałacowych, co zapewnia jej  atmosferę niemalże  muzealną. Zbiory biblioteki umieszczone na dwóch kondygnacjach, obejmują zarówno książki drukowane
(ok. 10 tys. vol.)  jak i audiobooki  dla dorosłych, oraz dla młodzieży i  dla dzieci. W bibliotece  można zapoznać się z aktualna prasą, obejrzeć wystawy, skorzystać z internetu.
 Zapraszamy codziennie  od godz. 10, w poniedziałki, środy, piątki  do -  godz. 17,  zaś we wtorek i  i czwartki do godz. 16.

Anna Woroniak, Zsuzsanna Kaczorowska

Czytaj całość...
Pod jednym dachem: "American Corner" w BIBLIO
piątek, 22 czerwiec 2012
image_002.jpgChcesz się dowiedzieć czegoś o Stanach Zjednoczonych zajrzyj do biblioteki multimedialnej "Biblio" już wkrótce będzie oficjalne otwarcie „American Corner”. Tutaj będzie działać amerykańskie centrum informacji i kultury. To międzynarodowa sieć placówek informacyjno-bibliotecznych pod patronatem Departamentu Stanu USA i placówek naukowo-edukacyjnych poszczególnych państw w ramach dyplomacji publicznej (ang. public diplomacy). Podpisany w 2010 roku list intencyjny władz miasta(Adam Wasilewski) , biblioteki (Piotr Tokarczuk) i ambasady amerykańskiej (Lisa Heling) stał się już faktem wraz otwarciem BIBLIO.
Czytaj całość...
Balony uwolnione, BIBLIO otwarte!
środa, 20 czerwiec 2012
image_033.jpgWe wtorkowe słoneczne późne popołudnie, w Lublinie na  Czubach - os . Błonie przy ul. Szaserów13-15, przy słynnej, już co najmniej na pół Polski, BIBLIO (biblioteka multimedialna) odbyła się nietuzinkowa ceremonia otwarcia lubelskiej mediateki.Prezydent miasta Krzysztof Żuk  z byłym włodarzem Koziego Grodu Adamem Wasilewskim oraz innym osobami, zamiast cięcia przysłowiowej „wstęgi” uwalniali kolorowe balony, które uniosły się błyskawicznie nad nowo wybudowanym budynkiem dając znać mieszkańcom dzielnicy, że Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego zaprasza w swoje multimedialne progi.
Czytaj całość...
Pierwsza konferencja prasowa w Biblio
wtorek, 19 czerwiec 2012
image_020.jpgDzisiaj  o godzinie 10 tej  przy ul. Szaserów 13-15 odbyła się konferencja prasową Prezydenta Krzysztofa Żuka, Włodzimierza Wysockiego i dyrektora MBP Piotra Tokarczuka w związku z otwarciem pierwszej multimedialnej biblioteki w Lublinie – BIBLIO będącą (filią nr 32 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego) a także Biura Obsługi Mieszkańców.

Prezydent Krzysztof Żuk rozpoczynając  swoje wystąpienie powiedział:
” Dzisiaj na dziesięciolecie MBP oddajemy niewątpliwie jedną z nowatorskich bibliotek-filii w Polsce. Rozwiązanie, które łączy tradycyjną bibliotekę z mediateką”.


Czytaj całość...
Spacer po Biblio z Dyrektorem
wtorek, 19 czerwiec 2012
image_028.jpgNowe oblicze biblioteki
Gdy po raz pierwszy zobaczyłem budynek starej pralni przy ul. Szaserów, pomyślałem o nowoczesnej bibliotece. Następnego dnia zacząłem szukać zwolenników tego pomysłu – mówi Piotr Tokarczuk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
Dzisiaj Biblio otwiera drzwi dla mieszkańców Lublina. To multimedialna biblioteka, która będzie służyć propagowaniu wiedzy i treści
edukacyjnych. Biblioteka inna, niż wszystkie. Forma budynku swym kształtem nawiązuje do książki – podstawowego źródła wiedzy. Nie same jednak książki będą czekały na użytkowników Biblio. Dostępne są też audiobooki, filmy, muzyka, gry komputerowe.
image_013.jpgSala biblioteki to duża, otwarta przestrzeń z podziałem na strefy. Żeby nie burzyć koncepcji jednej, otwartej przestrzeni biblioteki podział na „dwie części” jest podziałem pozornym, wydzielonym przez pozostałe części ścian z dawnego zakładu pralniczego. Aby zachować jak najwięcej wolnej przestrzeni, zbiory – książki i multimedia znajdują się na regałach wzdłuż ścian. Środek sali to plac niczym skatepark. Przy wejściu znajduje się platforma ze stanowiskiem obsługi dla trzech osób.

Czytaj całość...
Otwarcie BIBLIO mediateki na Czubach
wtorek, 19 czerwiec 2012
image_001.jpg
Czytaj całość...
Z "poczwarki" pralni - "motyl" BIBLIO
sobota, 16 czerwiec 2012
image_002.jpgPo święcie Jubileuszu Dziesięciolecia Miejskiej Biblioteki Publicznej (2002-2012), które miało miejsce  w Teatrze Starym nieustająca celebracja obchodów trwa nadal. Tydzień temu wielu bibliotekarzy osobiście nagrodził sam  prezydent Krzysztof Żuk, wtórował mu i nagradzał dyrektor MBP – Piotr Tokarczuk. Teraz czas na otwarcie BIBLIO.

Jeszcze kilka lat temu nikomu by do głowy nie przyszłoimage_025.jpg, że w miejscu obskurnej pralni, na osiedlu Błonie, powstanie koncepcja zbudowania, na jej starym planie, pierwszej multimedialnej biblioteki w Lublinie! Tego wezwania podjął się Piotr Tokarczuk, wtedy nowy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. To był rok 2007.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 60 z 71
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.