Urodziny Czechowicza po raz 10 w TNN Drukuj
środa, 10 marzec 2010
W poniedziałek 15 marca o godz. 17.00 w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN" (ul. Grodzka 21) odbędzie się czytanie „Poematu o Mieście Lublinie", do którego zostali zaproszeni:: Stanisław Bałdyga, Jan Bernad, Eliza Nowikowska, Janusz Palikot, Jan Pomorski, o. Ludwik Wiśniewski. Usłyszymy też - jak zwykle - głos czytającego prof. Władysława Panasa - współtwórcy wydarzenia.


To już dziesiąte urodziny Józefa Czechowicza zorganizowane  przez Ośrodek „BG – TNN”.  Od początku przez cała dekadę, obowiązuje podobny scenariusz:. Najpierw -odczytanie "Poematu o Mieście Lublinie" przez zaproszonych gości,- następnie wydanie tomiku "Poematu" w nakładzie zgodnym z aktualną rocznicą (egzemplarze są składane tradycyjną, ręczną metodą typograficzną i odbijane na maszynie F.M. Weiler z 1903 r.),- oraz wydanie odbitego tą samą metodą okolicznościowego ex librisu.
    Tegoroczna edycja "Urodzin" jest jubileuszowym 10. spotkaniem. Z tej okazji przygotowano publikację poświęconą "Urodzinom", osobom biorącym w nich udział,
"Spacerowi z Czechowiczem" i wszystkim działaniom poświęconym Poecie, przygotowanym przez Ośrodek w ostatnich 10 latach. Na spotkanie  zaproszono wszystkich, którzy czytali "Poemat" podczas kolejnych edycji "Urodzin".
(bjj)
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.