Czy "Czarcia Łapa" udzieli mocy ESK Lublin2016? Drukuj
środa, 24 marzec 2010
Czarcia Łapa - Zdjęcie 001To nie przypadek, że spotkanie prasowe z ekspertami Miasta Lublin przy projekcie Europejska Stolica Kultury Lublin 2016 odbędzie się w  kultowej już kawiarni „Czarcia Łapa”.
Prawie trzy lata temu  z 1/2 czerwca 2007 roku, uczestnicy pierwszej „Nocy Kultury” byli świadkami w Trybunale Koronnym, punktualnie o północy, jak Prezydent Miasta Lublin dr inż. Adam Wasilewski oraz Marszałek Województwa Lubelskiego dr Jacek Sobczak złożyli swoje podpisy pod uroczystą deklaracją o współpracy w ramach starań Lublina o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016, oraz odbili swoje „łapy”. To były pierwsze „diabelskie” sztuczki naszych włodarzy, by rozpocząć żmudną i długą drogę do osiągnięcia połowy drogi do celu.

   


 

Obecnie, nasi eksperci; Dr Dragan Klaic oraz Rose Fenton przedstawią etap, na jakim  Lublin znajduje się w ramach przygotowywania aplikacji konkursowej. Spotkanie zaplanowano chyba nie przypadkowo w „Czarciej Łapie” na piątek, 26 marca 2010 roku o godz. 10, by nasza aplikacja „wypaliła” z wielką mocą  ślad w konkursieo ESK. Dokument ten Miasto Lublin musi złożyć do 30 sierpnia 2010 roku.
    Prawie wszyscy mieszkańcy Lublina trzymają kciuki , a wielu z nich się trudzi  osobiście by obrany cel się przybliżał i konkretyzował poprzez wszelkie artystyczne działania na rzecz wspólnego dobra jakie już się dzieje od kilku lat w Lublinie. To nas łączy i determinuje do dalszych wysiłków. Nie wiem co się będzie działo kiedy przejdziemy dalej? Aż „strach” z wrażenia  pomyśleć , co się wtedy  będzie wyprawiało w Lublinie!!!! Nasze miasto na pewno obejmie wszechobecna – KULublinTURA

Optymista Jerzy Jacek Bojarski


*

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.