Kierunek Biały Dmuchawiec Drukuj
czwartek, 25 marzec 2010
Biały dmuchawiec - Zdjęcie 001   Z przyjemnością informujemy, że wyprawa do Białego Dmuchawca rusza już 27 marca 2010 roku o godz. 19.00 . więcej szczegółów na stronie: www.bialydmuchawiec.pl
Tak, tak to nie reklama  biura podróży, ale zapowiedź niezłej "jazdy" w Teatrze Osterwy -premiera już za 24 godziny.

   Teatr wyszedł obwieścić  "Białego Dmuchawca" na ulicę Narutowicza. Przed gmachem ustawiono drogowskazy z napisami "Biały Dmuchawiec", które wskazują miejsce , gdzie  nastąpi odsłona nowej sztuki. Na podświetlonym słupie ogłoszeniowym jest  najprawdziwsza mapa i legenda do niej, do fikcyjnej miejscowości umieszczonej na stronach dramatu Mateusza Pakuły. Więcej informacji widz znajdzie na w/w domenie.
Premiera "Białego Dmuchawca" odbędzie się 27 marca w Międzynarodowym Dniu Teatru.

Biały dmuchawiec - Zdjęcie 002Mateusz Pakuła o "Białym Dmuchawcu": "Łukasz Drewniak napisał artykuł, w którym dobrze zareklamował Biały Dmuchawiec. Napisał: "David Lynch wymięka." To dobre hasło. Przyciągające uwagę."
Prapremierową inscenizację "Białego Dmuchawca" w Teatrze Osterwy reżyseruje Krzysztof Babicki, autorem muzyki jest Janusz Grzywacz, scenografię zaprojektowała Barbara Wołosiuk. W rolach głównych - "Ja" zagra Mikołaj Roznerski, Karolinę - Hanka Brulińska  

(bjj)

Biały dmuchawiec - Zdjęcie 003
Biały dmuchawiec - Zdjęcie 004
Biały dmuchawiec - Zdjęcie 005
Biały dmuchawiec - Zdjęcie 006
Biały dmuchawiec - Zdjęcie 007
Biały dmuchawiec - Zdjęcie 008
Biały dmuchawiec - Zdjęcie 009
Biały dmuchawiec - Zdjęcie 010
Biały dmuchawiec - Zdjęcie 011
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.