Noc Kultury w granicach Pomnika Historii Drukuj
środa, 05 maj 2010
image_001.jpgNoc Kultury odbywać się będzie w obrębie Pomnika Historii.
Dzięki tegorocznej edycji Nocy Kultury chcemy przypomnieć Lublinianom o tym, że najstarsza część Lublina - Stare Miasto w granicach murów oraz przyległa doń część śródmieścia, została w 2007 roku uznana Pomnikiem Historii Państwa Polskiego, tytułem przyznawanym najcenniejszym zabytkom w Polsce. Większość wydarzeń Nocy Kultury odbędzie się przede wszystkim w obszarze Pomnika. Będzie to szansa na zobaczenie na nowo i odczarowanie naszego dziedzictwa. Przestańmy naszą zabytkową Starówkę, nasze unikalne urbanistyczne dziedzictwo traktować jak zagrożenie klasówką z historii.
Poczujmy życzliwy oddech całej armii prapradziadów na naszych plecach, złapmy go, jak wiatr w żagle na kursie w przyszłość.
W nocy z 5 na 6 czerwca 2010 r. proponujemy zagłębienie się w miejsca bardziej kameralne, niezwykłe, zejście z głównych ulic i pokazanie tego, co na co dzień umyka – magicznych podwórek ukrytych w centrum, mniej uczęszczanych uliczek, bram i przejść Starego Miasta, takich jak na przykład labirynt podwórek, furt i bram pomiędzy ulicami Archidiakońską i Grodzką, Rybna i Olejną

materiał nadesłany
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.