MIKRODZIAŁANIA ARTYSTYCZNE W PRZESTRZENI LUBLINA Drukuj
piątek, 07 maj 2010
image_001.jpg
8 maja 2010, godz. 10:00 - 17:00
Narutowicza, Peowiaków, Kołłątaja, Zielona, Świętoduska, Przechodnia, Plac Litewski...

Miasto może być miejscem wielu inicjatyw i aktywności. Jedną z nich są mikrodziałania artystyczne, których celem jest zwrócenie uwagi na fenomen przestrzeni miasta i jego detalu. Punktowe, ograniczone w czasie działania stanowią próbę zmiany, choć na chwilę sposobu postrzegania przestrzeni. Działania polegają na zwróceniu uwagi na detal i jego rolę w krajobrazie miasta, czasowej zmianie wykorzystania przestrzeni oraz stworzeniu sytuacji niespodziewanej i zaskakującej.

W dniu 8 maja 2010 r. (sobota) odbędą się w przestrzeni Lublina warsztaty studentów architektury krajobrazu KUL. Tematem warsztatów będą Mikrodziałania artystyczne w przestrzeni miasta. Studenci pracować będą w Śródmieściu, w obszarze ograniczonym ulicami: Królewską, Narutowicza, Peowiaków, Kołłątaja, 3-go Maja, Zieloną, Świętoduską, Lubartowską. Wykonywać będą proste, niewielkie i nietrwałe działania artystyczne (instalacje, street art, land art) polegające na czasowej ingerencji w wybrane miejsce. Planujemy powstanie około 20 prac.
Rozpoczęcie prac: ok. 10:00, zakończenie: ok. 17:00.

Poprzez działania w przestrzeni studenci Architektury Krajobrazu KUL włączają się w starania o uzyskanie przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. Nie jest to ich  pierwsza inicjatywa  W poprzednich latach wykonywali oni podobne działania na Starym Mieście oraz na osiedlu Błonie.
Jan Kamiński

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.