Mapę: "Henryk Wieniawski i Lublin" - róbmy razem! Drukuj
środa, 12 maj 2010
image_001.jpgMiejska Biblioteka Publiczna im Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, z inicjatywy jej dyrektora: Piotra Tokarczuka, przygotowuje z okazji   ROKU HENRYKA WIENIAWSKIEGO mapkę śladami genialnego skrzypka-wirtuoza. Kompozytora urodzonego w naszym  mieście 10 lipca 1835 roku na Starym Mieście w kamienicy Rynek 17, gdzie obecnie mieści się Towarzystwo Muzyczne, nazwane jego imieniem. Artysta zmarł 31 marca 1880 roku, spoczywa na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie
Zanim opublikujemy mapę: Henryk Wieniawski i Lublin w wersji papierowej, by ustrzec się błędów i wszelkiej  niedoskonałości, gdyż nie jesteśmy fachowcami w tej dziedzinie chcemy razem z mieszkańcami Lublina w internecie stworzyć jej pierwowzór, archetyp typu on-line na stronach :
 www.mbp.lublin.pl oraz  www.niecodziennik.mbp.lublin.pl

Zachęcamy  wszystkich miłośników niezwykłego  talentu Wieniawskiego, który był image_003.jpg
„poetą skrzypków” zwłaszcza, kiedy „grał na sercach” słuchaczy  wspaniałe  kompozycje.
Prosimy zatem młodzież, ale i dorosłych, ludzi świata kultury muzycznej, ale i tych, którzy kochają nasze miasto, byśmy razem odkrywali miejsca pobytu i bytności wybitnego skrzypka, który rozsławił nasze miasto po całym świecie w XIX wieku.
Obecnie zaś swoim nazwiskiem i swoim dorobkiem kompozytorskim wspiera Lublin w kandydowania o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Wszelkie odnalezione miejsca opiszmy i sfotografujmy wysyłając materiały na adres mailowy do dnia 6 czerwca 2010 roku do redaktora Niecodziennika Bibliotecznego – Jerzego Jacka Bojarskiego.

e-mail: niecodziennik@mbp.lublin.pl; jjbojarski@tlen.pl
Z góry serdecznie dziękujemy!
To będzie nasza wspólna odkrywcza i wielce pouczająca zabawa, a zarazem popularyzowanie TEJ WYBITNEJ POSTACI  LUBLINA I JEGO WIELKIEGO TALENTU.

Jerzy Jacek Bojarski

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.