Misiaczka Rozalia...na Hempla Drukuj
środa, 04 sierpień 2010
image_001.jpg"Misiaczka Rozalia na afrykańskim safari” - to książka wydana przez lubelskie Wydawnictwo Norbertinum.
10 sierpnia 2010 roku, o godz. 10.00
zapraszamy na promocję książki, która odbędzie się w Filii nr 2
Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul Hempla 5.

Iwona Macałka – urodzona w Polsce w Starym Sączu. Na stałe - od  prawie 20 lat mieszka w Londynie. Początkowo chciała tam  szukać pracy w swoim wyuczonym zawodzie, czyli jako pielęgniarka. Kiedy jednak zaczęła pracować jako niania, tak bardzo polubiła pracę z dziećmi, że postanowiła się przekwalifikować. Skończyła Early Years Care&Education NVQ i zaczęła pracować w przedszkolu dla dzieci specjalnej troski. Później otrzymała propozycję pracy jako nauczycielka w Bayonne oraz koordynator współpracy międzynarodowej w londyńskim przedszkolu. Jej pasją są niebanalne podróże. Z podróżami łączy przede wszystkim pracę charytatywną w krajach Trzeciego Świata. Pracowała jako wolontariuszka w Indiach, Tanzanii oraz ostatnio w Ugandzie.  Lubi podróżować i pomagać innym, zwłaszcza dzieciom w nauce języka angielskiego.
Jest autorką dwóch książek z których „Wycieczka do Indii misiaczki Rozalii” oraz ”Misiaczka Rozalia na afrykańskim safari”, gdzie z Misiaczką Rozalią zwiedziła Park Narodowy Serengeti.  Książeczki są napisane w dwóch językach – angielskim i polskim, w prosty sposób. Opowiadają o kulturze i niektórych zwyczajach panujących w Indiach czy Tanzanii. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich za Granicą.Iwona Macałka  o swojej pracy mówi: „...to najlepsze, co robiłam w swoim życiu”. Praca nauczyciela podoba jej się jeszcze z innego powodu: - W UK po prostu ludzie ją doceniają – stwierdza.

image_002.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.