List w trosce o zachowanie idei Europejskiej Stolicy Kultury Drukuj
piątek, 03 wrzesień 2010
Do:
Miast i społeczności startujących w konkursie ESK 2016


Podejmowane w ciągu ostatnich dwóch tygodni próby utrącenia kandydatury Poznania w konkursie o tytuł ESK, w konsekwencji prowadzące jedynie do zdyskredytowania idei Europejskich Stolic Kultury, zmuszają nas do jasnego wypowiedzenia opinii w tej sprawie.

Chcemy zdecydowanie odciąć się od wszelkich działań zmierzających do zawłaszczania idei ESK dla jakichkolwiek wąskich, partykularnych interesów, używania jej do wywoływania i mnożenia politycznych podziałów, i antagonizowania polskich miast, regionów i ich mieszkańców.


W naszym rozumieniu idea ESK polega dokładnie na czymś odwrotnym – na dążeniu do poprawy jakości tego, co jest między nami, na budowaniu
zaufania pomiędzy obywatelami, wzajemnym uczeniu się współpracy i lepszej komunikacji. Oczywiście, uczestnictwo w konkursie wiąże się również i z twardą rywalizacją, ale na zasadach czystej gry, gry nie tylko o pieniądze, ale i o wartości.

Dlatego cieszymy się bardzo, że tak wiele polskich miast wystartowało w tym konkursie, starając się w ten sposób rozwiązać swoje problemy,
nazwać marzenia i podjąć trud ich realizacji.

Tak naprawdę wszystkie kandydujące miasta, które podjęły trudną i odważną decyzję zmiany społecznej poprzez kulturę – już dziś są zwycięzcami.

Życzymy powodzenia wszystkim miastom na drodze którą obrały, bez względu na wynik konkursu ESK 2016.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców innych miast-kandydatów do poparcia naszego stanowiska.

    
    
Niżej podpisany/a:
Społeczny Komitet Organizacyjny ESK Lublin 2016
punkt kontaktowy - Warsztaty Kultury
20-052 Lublin
autor5729@petycje.pl
List można go znaleźć na stronie www.petycje.pl.
Na stronie cały czas trwa zbieranie podpisów.


< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.