Europejskie Kolegium Kultury - Deninis Rodwell Drukuj
poniedziałek, 06 wrzesień 2010
Europejskie Kolegium Kultury
zaprasza na wykład otwarty:
Dennis Rodwell
Wizualna integralność miast zabytkowych a rozwój gospodarczy
Data: 8 września 2010, godz. 19
Miejsce: Trybunał Koronny, I piętro
zapewniamy tłumaczenie


Dennis Rodwell jest konsultantem zajmującym się planowaniem architektonicznym. Zajmuję się dziedzictwem kulturowym w wymiarze międzynarodowym i skupia się głównie na promocji i zdobywaniu najlepszej praktyki w dziedzinie zarządzania środowiskiem historycznym. W ciągu ostatniej dekady podejmował się wielu zadań w imieniu Światowego Centrum Historycznego oraz Sekcji Dziedzictwa Kulturowego (UNESCO), German Agency for Technical Cooperation (GTZ), Banku Światowego, Prince’s Foundation for the Built Environment i innych. Był również przewodnim mówcą podczas wielu konferencji w całej Europie i nie tylko


Europejskie Kolegium Kultury to inicjatywa, która zrodziła się w ramach projektu Lublin 2016 Europejska Stolica Kultury - Kandydat. Przy pomocy naszych ekspertów, Dragana Klaica, Rose Fenton i Krzysztofa Czyżewskiego przygotowujemy cykl wykładów otwartych, spotkań i warsztatów prowadzonych przez wybitnych specjalistów w dziedzinie kultury z całej Europy.

Celem Europejskiego Kolegium Kultury jest poszerzanie świadomości, podnoszenie jakości i zdobywanie kompetencji.

Jest to niepowtarzalna okazja dla wszystkich osób działających na polu kultury, zarówno profesjonalistów jak i amatorów do spotkania i wymiany doświadczeń. Projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom co do chęci nawiązywania kontaktów międzynarodowych, weryfikacji działań lokalnych w kontekście europejskim i włączania działań Lublina w jak najszerszy obieg kultury europejskiej.

Naszym priorytetem jest nawiązanie i wzmocnienie współpracy z operatorami kultury z rożnych miejsc w Europie, także z państw znajdujących się poza jej unijnymi granicami oraz wzbudzenie zainteresowania Europy Lublinem.
Chcemy aby w Lublinie toczył się coraz bardziej ożywiony dialog na ważne tematy, aby stymulował on rozwój miasta, zobowiązywał do rozwijania umiejętności słuchania i wymieniania opinii, do empatii w podejściu do innego i efektywności w działaniu. Już dziś przyciągamy do nas wybitne osobowości.

Inauguracją Europejskiego Kolegium Kultury był otwarty wykład i warsztaty przeprowadzone przez Dragana Klaica.
Kolejni goście:
Krzysztof Czyżewski - wykład Sztukmistrz Wschodu. Rozpoznawanie Lublina jako Europejskiej Stolicy Kultury
Sir John Tusa - wykład Rozwój i rola współczesnych instytucji kultury
Szewach Weiss - wykład "Wielokulturowy Lublin. Tradycja i szansa na przyszłość"
Julia Rowntree - wykład Budowanie partnerstwa obywatelskiego na rzecz sztuki: ożywianie współpracy międzysektorowej w celu pozyskania wsparcia i funduszy oraz warsztaty dotyczące zagadnienia budowania współpracy na rzecz wspierania i finansowania sztuki oraz nowych perspektyw dla miasta.
Steve Austen - wykład Czas przemian dla organizacji kulturalnych w Europie - problemy, pytania, odpowiedzi oraz warsztaty innowacyjne modele zarządzania kulturą.
John Ashford - wykład "Why dance?"
materiał nadesłany
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.