13 w "Galerii 31" Drukuj
środa, 06 lipiec 2011
image_012.jpg

od lewej:j Krystyna Rybicka i Edyta Kuklewska

image_21 (3).jpgPodobno trzynastka, poza całą legendarnie złowrogą symboliką, oznacza również zakończenie procesu lub etapu, wysiłek tworzenia który ulegając załamaniu, pojawia się ponownie; gwałtowną przemianę, która niszcząc to, co stare, daje jednocześnie trudny początek temu, co nowe... Zapraszamy więc na całkiem nową wystawę trzynastu plastyków. Wszyscy byli na stałe, lub na chwilę zatrzymali się, przy roczniku 1991-1996 Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie.
Opis trzynastki stanowi właściwy komentarz do samego procesu organizowania wystawy – odnajdywania (po latach) uczestników, którzy rozjechali się po Polsce i świecie, przygotowywania prac, burzliwego ustalania szczegółów. Sam tytuł pojawił się nieco przypadkowo – spośród sześćdziesięciu osób z roku, udało się odszukać i namówić do wystawy, właśnie trzynaście. Pomysł na zorganizowanie pokazu wydaje się naturalną koleją rzeczy – plastycy mogą i powinni – przynajmniej czasami – spotkać się na płaszczyźnie swoich działań bez względu na to, czy pretekstem będzie samo spotkanie z pracami w tle, czy na miejscu pierwszym pojawi się wystawa, za to w doborowym towarzystwie. Dobrym duchem całego zamieszania była prowadząca „Galerię 31” pani Krystyna Rybicka, która wspierała nas dobrym słowem podpartym nadzwyczaj pozytywnym zdaniem o naszym aktywnym twórczo roczniku. Do „Galerii 31” – przyjaznego nam miejsca – co jakiś czas wracamy – pierwsze wystawy zbiorowe i indywidualne zaczęliśmy tu organizować jeszcze w czasach studiów. Obecny pokaz prezentujemy przy okazji „półokrągłej” rocznicy zakończenia nauki. W planach – kolejne wystawy. Tematem przewodnim ekspozycji miał być... brak tematu – każdy prezentuje dowolne prace, które – w znacznej większości – będą niespodzianką – poza gośćmi wystawy – dla pozostałych uczestników do momentu montowania ekspozycji. Znajdziemy więc obrazy olejne na płótnach, rysunki, fotografie, techniki mieszane, projekty i – zapewne – jeszcze inne zaskoczenia. Zapraszamy do obejrzenia wystawy i życzymy miłych wrażeń.
(eku)

Anna Hankowska

image_002.jpg
Anna Owadowska Richard
image_003.jpg
Barbara Wojczuk
image_004.jpg
Beata Ciastek
image_005.jpg
EDYTA KUKLEWSKA
image_006.jpg
IZABELA SZCZEPIŃSKA
-GABRIELSON
image_007.jpg
Jacek Śniegucki
image_008.jpg
KAZ HAUASA
image_009.jpg
MAGDALENA WILCZYŃSKA
image_010.jpg
PIOTR TYMOCHOWICZ
image_011.jpg
TOMASZ KOZŁOWSKI
image_013.jpg
WOJCIECH MACIĄG
image_014.jpg
AGNIESZKA MUCHOWSKA

image_001.jpg
image_21 (1).jpg
image_21 (2).jpg
image_21 (5).jpg
image_21 (8).jpg
image_21.jpg
image_21 (10).jpg
image_21 (7).jpg
image_21 (9).jpg

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.