Pierwsza konferencja prasowa w Biblio Drukuj
wtorek, 19 czerwiec 2012
image_020.jpgDzisiaj  o godzinie 10 tej  przy ul. Szaserów 13-15 odbyła się konferencja prasową Prezydenta Krzysztofa Żuka, Włodzimierza Wysockiego i dyrektora MBP Piotra Tokarczuka w związku z otwarciem pierwszej multimedialnej biblioteki w Lublinie – BIBLIO będącą (filią nr 32 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego) a także Biura Obsługi Mieszkańców.

Prezydent Krzysztof Żuk rozpoczynając  swoje wystąpienie powiedział:
” Dzisiaj na dziesięciolecie MBP oddajemy niewątpliwie jedną z nowatorskich bibliotek-filii w Polsce. Rozwiązanie, które łączy tradycyjną bibliotekę z mediateką”.


Będzie to w dzielnicy Czuby atrakcja dla młodych  mieszkańców. Prezydent nawiązał do tego co powiedział w Teatrze Starym do Bibliotekarzy podczas ichimage_021.jpg święta, że: „wydatki na bibliotekę od 2007 roku prawie się podwoiły, czyli wynoszą około 12, 5 mln i otworzono 5 filii”. Prezydent podkreślił, że miasto stara się by w każdej nowej dzielnicy była filia. Wspomniał o  programie „Miasto Wiedzy” i współpracy bibliotek. Filie nazwał małymi centrami kultury. Prezydent zauważył i docenił wysiłki dyrektora Tokarczuka, mówiąc, że znalazł formułę przyciągania nowych i młodych czytelników do biblioteki.
image_022.jpgDyrektor Piotr Tokarczuk zaprezentował nam krótki filmik jak pralnia chemiczna przekształciła się w nowoczesną bibliotekę multimedialną - BIBLIO.
Podczas spotkania Prezydent i dziennikarze mieli okazję zwiedzić nową siedzibę biblioteki a także nowy BOM. Pierwszym zapisanym Czytelnikiem został Włodzimierz Wysocki.
Oficjalne otwarcie BIBLIO nastąpi o godz. 19. 40
(jjb)
image_024.jpg
image_023.jpg
image_025.jpg
image_027.jpg
image_026.jpg
Prezydent Krzysztof Żuk i dyrektor Piotr Tokarczuk
image_030.jpg
image_031.jpg
image_032.jpg
image_033.jpg
image_034.jpg
image_035.jpg
Włodzimierz Wysocki pierwszym zapisanym czytelnikiem BIBLIO
image_036.jpg
Prezydent Krzysztof Żuk przegląda książkę Melchiora Wańkowicza

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.