Galeria 31 - OSIEM DO KWADRATU Drukuj
poniedziałek, 25 czerwiec 2012
image_001.jpg... prace w kwadracie, na papierze i w wybranej przez siebie tonacji kolorystycznej; technika i treść dowolne...
Po doświadczeniach poprzedniej wystawy – sprzed roku – kiedy to 13 osób z rocznika 1991-1996 IWA w Lublinie zaprezentowało swoje prace przy okazji ''półokrągłej" rocznicy zakończenia nauki, pozostał pewien niedosyt. Niedosyt ów objawił się chęcią i potrzebą zorganizowania następnej wystawy. Czy lepszej – nie wiadomo, ale bardziej "uporządkowanej" i formalnie określonej.
Z 13 osób z poprzedniej wystawy zostało osiem. Tytułowa ósemka do kwadratu.
Kwadrat jako podstawowy moduł prac wypłynął całkiem niespodziewanie. Został jednak od razu zaakceptowany przez wszystkich uczestników przyszłej wystawy. I tak zostało.
Papierowe podłoże, to sprawa bardziej techniczna, związana ze specyfika miejsca wystawy. Galeria 31, z racji usytuowania i kubatury, specjalizuje się bowiem w pokazywaniu grafiki, ilustracji czy tez fotografii, czyli małych form na papierze i tego typu wystawy prezentują się tam najlepiej.
Tonacja kolorystyczna to taki "temat zastępczy" – coś, czego potrzebowaliśmy, aby spoić i bardziej zdyscyplinować całą wystawę.
Nad naszym projektem, tak jak poprzednio oraz wielokrotnie w przeszłości, unosił się dobry duch i przychylność szefowej galerii, pani Krystyny Rybickiej, której dziękujemy za udostępnienie sali, pomoc w przygotowaniu ekspozycji, życzliwość i uśmiech:)
I tak oto mamy efekt końcowy, czyli wystawę. Zapraszamy do jej obejrzenia i życzymy pozytywnych wrażeń.
(BEHA)

image_002.jpg
EDYTA KUKLEWSKA
image_003.jpg
BARBARA WOJCZUK
image_004.jpg
ANNA HANKOWSKA
image_005.jpg
Izabela Szczepińska-Gabrielson
image_006.jpg
PIOTR TYMOCHOWICZ
image_007.jpg
TOMASZ KOZŁOWSKI
image_008.jpg
ORA
image_009.jpg
image_010.jpg
image_011.jpg
image_035.jpg
image_037.jpg
image_038.jpg
image_039.jpg
image_040.jpg
image_041.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.