FELIN CZEKA NA OTWARCIE BIBLIOTEKI Drukuj
piątek, 28 wrzesień 2012
image_001.jpgMieszkańcy Osiedla na Felinie cieszą się, że wśród rozsianych bloków TBS "Nowy Dom” przy ulicy Zygmunta Augusta 15 wyrosła okazała budowla jednopiętrowa. To w niej swoją siedzibę będzie miała Filia nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego. To już piąta nowa filia biblioteczna oddana za czasów dyrektora Piotra Tokarczuka. Wcześniej powstała Filia nr 35 na Porębie, 34 - na Węglinie, 33 – w Szpitalu Wojskowym i nr 32 „BIBLIO” na Czubach. Placówka o powierzchni 300 m kwadratowych, z podjazdem dla osób niepełnosprawnych i windą w środku. Kierowniczką biblioteki jest Joanna Łopuszańska. Teraz cierpliwie trzeba poczekać na otwarcie.
Trwają prace przygotowawcze, przyklejanie kodów kreskowych na książki. Więcej o samej Filii dowiemy się po jej udostępnieniu czytelnikom. Dotychczas najbliższa biblioteka znajdowała się przy ulicy Krańcowej. Tak więc droga po książkę skróci się o kilka kilometrów. Teraz można śmiało powiedzieć, że Felin to małe niezależne „miasteczko-sypialnia” - posiada kościół, szkołę, sklepy i własna bibliotekę z katalogiem on-line. Karta biblioteczna będzie ważna w/w filiach, których zbiór jest opracowany komputerowo. Nowa książnica wpisuje się wspaniale w trwający jubileusz X-lecia MBP. Wokół posesji bibliotecznej i w samej bibliotece jest monitoring. Kamery rejestrują obraz z każdej strony budynku i prewencyjnie pomagają zadbać o prządek i bezpieczeństwo.
 (jjb)
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.