Biblioteka przy ścieżce rowerowej Drukuj
poniedziałek, 03 czerwiec 2013
image_001.jpgNie wszyscy wiedzą gdzie jest filia nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, a zapewne jeszcze mniej ludzi zna fantastyczną panoramę miasta Lublina , właśnie od strony ulicy Przyjaźni. Ta, zdawałoby się skromna dzielnica z osiedlami robotniczymi ma wspaniałą,  żywą galerię widokową na miasto LUBLIN. Nie jeden właściciel wilii z ogrodem może pozazdrościć tych przednich obrazów. Zapraszam więc rowerzystów, którzy często jeżdżą „bulwarem” nad Bystrzycą do odwiedzenia tej Biblioteki, położonej raptem 50 metrów od ścieżki rowerowej, jadąc w stronę Dworku Graffa. Przy trasie jest wiele zieleni, słychać szum rzeki, który wycisza, mnóstwo zieleni i na dodatek widoki Lublina, chyba najpiękniejsze jakie poznałem w Lublinie? Proszę popatrzeć na fotografie poniżej. Tak więc mamy sieć ścieżek rowerowych, które się rozbudowują,  także Miejska Biblioteka Publiczna rozwija swoją sieć filii bibliotecznych. Być może kiedyś  "Bibliotekarz odjazdowy" zrobi objazd rowerem w te okolice....?

Cóż widzimy ze ścieżki rowerowej od ulicy Przyjaźni, od rzeki Bystrzycy? image_010.jpg
Od lewej budynek Seminarium Metropolitalnego, kościół na Bernardyńskiej, wieżę Bramy Krakowskiej, Katedrę, Bramę Trynitarską, kościół o.o.o Dominikanów oraz Wzgórze Zamkowe z kaplicą  gotycką św. Trójcy.
Wystarczy wypożyczyć książkę u Pani Marii Włosek: poniedziałek, środa, piątek 12.00 - 18.00, we wtorek 10.00 - 16.00 i czwartek  12.00 - 16.00 …. i
 usiąść na ławeczce, obok boiska. Czytać i podziwiać, podziwiać i czytać. Relaks murowany fizyczny i duchowy. Z  książką... i odrywać oczy by pobierać lekcję architektury gotyku i Renesansu Lubelskiego – wszystko na wyciągnięcie przysłowiowej ręki
Zapraszam w niecodzienny sposób :)
jjb
fot Jerzy Jacek Bojarski
image_003.jpg
image_004.jpg
image_005.jpg
już przez siatkę boiska rysuje się PANORAMA LUBLINA
image_006.jpg
WIDOK W STRONĘ DWORKU GRAFFA
image_007.jpg
ŁAWECZKA CZEKA NA CZYTELNIKÓW...
image_008.jpg
PANORAMA LUBLINA
image_010.jpg
image_011.jpg
image_012.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.