O BIBLIO na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Drukuj
czwartek, 24 październik 2013
image_008.jpgInstytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UMCS w Lublinie zorganizował  Ogólnopolską Konferencję Naukową z udziałem gości zagranicznych „Homo legens czy homo consumens? Czytelnik i książka w XXI wieku”, która odbędzie 24 - 25 października 2013 r. w Lublinie na Wydziale Humanistycznym.
Quo vadis czytelniku? Czytelnik czy konsument? Czytanie czy konsumowanie? Celem konferencji jest próba odpowiedzi na powyższe pytania, podjęcie dyskusji nad tożsamością czytelnika w społeczeństwie konsumpcyjnym, kondycją współczesnego czytelnictwa w szerokim kontekście kulturowym oraz dokonanie diagnozy stanu kultury czytelniczej na początku XXI w.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Wśród wielu prelegentów  25 października w 15 minutowym wykładzie wystąpi  Mgr Grzegorz Woźniak (Miejska Biblioteka Publiczna, Lublin) , kierownik Filii nr 32 i będzie mówił o „Modzie na Bibliotekę na przykładzie lubelskiej Mediateki Biblio"
image_010.jpg
Grzegorz Woźniak z książką "Biblioteka Książka Informacja Internet 2012". Projektantem tej niezwykłej i wyjątkowej „kartonowej szaty”, na której są fotografie BIBLIO, jest znana i uznana autorka wielu okładek Marta Kwiatkowska. Na okładce wykorzystano fotografie Jerzego Jacka Bojarskiego z Niecodziennika Bibliotecznego
image_001.jpg
image_002.jpg

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.