Pełny relaks i Kultura w nowej placówce MBP  Relaksowa 25 Drukuj
poniedziałek, 21 lipiec 2014
image_001.jpgLubelskie media zapowiadały otwarcie wielu inwestycji miejskich  tzw. przecięcie wstęg wyborczych. Na tej liście nie zauważyłem  nowej BIBLIOTEKI czyli Filii nr 38 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego przy ulicy Relaksowej 25. Ten adres warto zapamiętać. Trzeba od razu podkreślić, że ta Biblioteka nie ma związku z Wojewódzką Biblioteką Publiczną tzw. "Łopatą" z ul. Narutowicza, której patron jest ten sam, stąd ciągłe pomyłki i przypisywanie zasług nie tej instytucji co trzeba!
To Miejska Biblioteka Publiczna ma już 39 filii bibliotecznych, a jej centrala: Dyrekcja, Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, Komputeryzacji,  Księgowości, Administracji, Pracownia Plastyczna i Samodzielne Stanowiska d/ s Pracowniczych, wydawniczych, Promocji i Marketingu oraz FILIA NR 2  - znajduje się w Klasztorze Kultury na Peowiaków 12.
W tym samym obiekcie znajdują się Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" i Centrum Kultury.
rys. Benek Homziuk
fot. Jerzy Jacek Bojarski
 

image_002.jpgNa peryferiach północnego-zachodu Lublina, boczna ulicy Poligonowej powstało osiedle LEONÓWKA BOTANIK.  Tutaj nieopodal kościoła pw. Brata Alberta i klasztoru Bernardynów nastąpi  w okolicach  września otwarcie nowoczesnej placówki.  Benek Homziuk współpracujący  często z naszą  Biblioteką wykonał rysunek tytułując go adekwatnie do nazwy ulicy Pełny relaks i Kultura w nowej placówce  MBP – Relaksowa 25. Z niecierpliwością czekamy na otwarcie szklanych podwoi.  Czytelnicy i miłośnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie,  a jest ich kilkadziesiąt tysięcy niebawem będą mogli korzystać z nowego lokalu o powierzchni 300 merów kw.  Dyrektor  biblioteki - Piotr Tokarczuk osobiście dogląda i dba o detale, by Czytelnik czuł się dobrze w nowej placówce kulturalnej. A wyposażenie i zasoby biblioteczne będą na miarę XXI wieku. Inwestycje tego typu są podstawą  i bogactwem intelektualnym społeczeństwa obywatelskiego. Skraca się dystans do dóbr kulturalnych. Miasto dba o swoich mieszkańców, Biblioteka zaś o swoich Czytelników.
Będzie to już dziesiąta  placówka, gdzie zbiory są w całości dostępne poprzez OPAC, katalog online. Dzięki kodom kreskowym wypożyczenie książki trwa chwilkę. Dostęp do katalogu jest możliwy poprzez strony www.mbp.plwww.niecodziennik.mpb.pl , a wydana karta biblioteczna- plastykowa będzie honorowana w tych filiach, gdzie zbiory są  już opracowane komputerowo tzn. od Filii nr 32 do 39, oraz Filii nr 2 i 21. Obecnie opracowywana jest Filia nr 29 na Czechowie przez Zespół Opracowania Retrospektywnego.

Jerzy Jacek Bojarski
image_004.jpg
image_003.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.