Filia nr 9 MBP na Bronowicach - po remoncie - piękna o wysublimowanej estetyce Drukuj
środa, 13 sierpień 2014
image_001.jpgJak ktoś się pyta czy potrzebne są jeszcze biblioteki i książki papierowe w XXI wieku to odpowiadam krótko – tak! Miesiąc oczekiwali Czytelnicy fili nr 9 na ul. Krańcowej na zakończenie remontu swojej biblioteki. Warto jednak było. Dech zapiera w piersi. Estetyka wnętrza, wystrój, nowe meble, kolorystyka ścian, tapety i małe dodatki czynią bibliotekę miejscem przyjaznym. Ludzie spragnieni książek. Oczekiwali w kolejce jak za dobrych czasów za mięsem, tym razem za książką. Prawdziwe jest słowo, że nie samym chlebem żyje człowiek. Potrzeba nam słowa, kultury, nowej estetyki w miejscach przestrzeni publicznej.
fot. Jerzy Jacek Bojarski

image_002.jpgKierownik filii Anna Pawłowska nie kryje zadowolenia, bo w takiej bibliotece chce się pracować, ale i odwiedzać. Miejska Biblioteka Publiczna pod batutą Piotra Tokarczuka zmienia swoje oblicze in plus. To cieszy czytelników, ale i pracowników. ZOR (= Zachodnie Osiedle Robotnicze) pomyślany kiedyś w minionej epoce jako noclegownia dla klasy robotniczej, powinien dostroić się do wyglądem do nowej placówki. Nad całością wyglądu pracowała plastyczka Urszula Kozak, która na szklanych drzwiach przykejała logo biblioteki i filii. Tak, kiedyś się śniły szklane domy staremu Baryce z Przedwiośnia  Stefana Żeromskiego. Tutaj mamy przynajmniej szklane drzwi, które czynią pracę bibliotekarek „przejrzystą” i dodają lekkości bibliotece. Gratulujemy Czytelnikom nowej estetyki w miejscu codziennych spotkań. Szkoda,że ktoś zablokował z Rady Osiedla zainstalowanie klimatyzacji w bibliotece.
Jerzy Jacek Bojarski
image_007.jpg
Ula Kozak przykleja ostanie dodatki i otwieramy filię
image_009.jpg
Jak w tej piosence: "zaczem kolejka ta stoi "?- oczywiście za marzeniami i literaturą piękną
image_011.jpg
W samo południe a tu taki "tłok" i głód książek...
image_003.jpg
image_004.jpg
image_006.jpg
image_008.jpg
Wprawne oko, doświadczenie, nożyk....i po robocie!
image_010.jpg
miło popatrzeć, w bibliotece nie ma sezonów tzw. ogórkowych, tutaj się wypożycza cały rok
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.