Na rogu: Krochmalnej i Cukrowniczej usadowiona "Biblioteka stadionowa" Drukuj
czwartek, 14 sierpień 2014
image_004.jpgLada moment Miejski Stadion, nie wiadomo czemu nazwany "Arena" (w każdym mieście tak nazywają) będzie otwarty. Część płotu przy ulicy Krochmalnej rozebrana na wysokości terenów po Cukrowni. Ulica Cukrownicza zbudowana od nowa.  I nagle ukazał się przechodniom od ulicy Krochmalnej gustowny budyneczek Filii Nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej zwanej obecnie „Biblioteką Stadionową”. Tylko patrzeć jak tłumy będą odwiedzać imprezy na miejskim stadionie, a wszystko pod bacznym okiem Biblioteki, która dostojnym wyglądem nęci i zaprasza do wejścia i zatopienia się w świecie książek. Jest także dostęp do Internetu. Gustowna czytelnia.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
image_003.jpg Ta biblioteka na trzydzieści  dziewięć filii MBP jest wyjątkowa. Jest po prostu sama na swoim, z nikim nie dzieli miejsca. Nawet Centrala może pozazdrościć tego stanu rzeczy. Łatwiej zachować tożsamość placówki, nie będzie utożsamiana i z inną instytucją jak to ma miejsce w "Klasztorze Kultury" czyli Centrum Działań Artystycznych, gdzie mają swoją siedzibę trzy placówki:  Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego, Rozdroża i Centrum Kultury, które "wchłonęło"  te dwie pierwsze jakoby było tylko jedyne, co potwierdzają wszelkie rozmieszczone wizyztówki na drzwiach, plany i informacje.
    Rowerzyści jadąc w stronę Bystrzycy, nad Zalew czy LKJ będą mogli odsapnąć w miejscowej czytelni. Zapraszamy!
Jerzy Jacek Bojarski
image_001.jpg
Ulica Cukrownicza - walec wygładza asfalt
image_002.jpg
Stadion Miejski"Arena" w tle
image_005.jpg
Na rogu ulic; Krochmalnej i Cukrowniczej stoi "Biblioteka Stadionowa"

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.