Po Filii nr 6, kolejna Filia nr 27 MBP wprowadzana do katalogu elektronicznego Drukuj
poniedziałek, 10 sierpień 2015
image_001.jpg
Od kilku dni zbiory  Filii nr 27 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie są opracowywane retrospektywnie  przez  dwuosobowy zespół  w składzie -  Marta Giebudzińska  (koordynator) i Paweł Demiańczuk. 
Ogrom pracy czeka bibliotecznych katalogerów, gdyż filia posiada ponad jedenaście tysięcy dokumentów niepiśmienniczych i tysiąc "książek w postaci drukowanej ". W zasobach filii są książki mówione tzw. audiobooki – cztery i pół tysiąca;  ponadto - muzyka na płytach CD – dwa tysiące ; - filmy DVD- trzy tysiące trzysta;  książki na kartach pamięci w formacie "Czytak"- około tysiąca – i tyleż samo książek na kasetach magnetofonowych.

fot. Jerzy Jacek Bojarski

image_002.jpgCzęść zbiorów jest wprowadzona do katalogu elektronicznego, pozostałe muszą być poddane retrokonwersji.  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w przeszło  dziesięciu filiach działa system elektroniczny, a czytelnicy posiadający kartę elektroniczną czytelnika mogą z nich korzystać. Jak słusznie podkreśla kierownik filii,  Dorota Borowiecka, która jednoosobowo obsługuje czytelników, to nie tylko drobiazgowa i mozolna praca katalogerów, ale całe mnóstwo pracy przy przeorganizowaniu księgozbioru – opracowanie nowego inwentarza. Filia nr 27 jest przygotowywana razem z Filią nr 6, w której zakończono już retrokonwersję do przeprowadzki na Racławickie,  do lokalu po Karczmie Słupskiej.
(jjb)
image_004.jpg
Kierownik Filii nr 27 Dorota Borowiecka
image_007.jpg
Marta Giebudzińska i Paweł Demiańczuk
image_005.jpg
image_006.jpg
image_008.jpg

Filia nr 6 MBP przy ul. Poniatowskiego
image_002.jpg
image_009.jpg
Paweł Demiańczuk i Marta Giebudzińska

Róg al. Racławickich i ul. Sowińskiego  - lokale po Karczmie Słupskiej
image_003.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.