Rośnie katalog elektroniczny  tym razem na warsztacie Filia Nr 30 MBP Drukuj
piątek, 16 wrzesień 2016
image_001.jpgW Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie od lat trwają prace retrospektywne nad rozbudową katalogu elektronicznego pod kierownictwem Barbary Szpilarewicz z Działu Opracowania Zbiorów. Do tej pory już w 10 placówkach wypożycza się książki przy pomocy katalogu elektronicznego. Zdawałoby się, że Filia Nr 30 niczym się innym nie różni jak tylko numerem. Tak nie jest. Filia na Czechowie oprócz statutowej działalności wyróżnia się przede wszystkim prowadzeniem od dwudziestu pięciu lat - „Galerii 31” i od kilku zaledwie lat - OKO (Ośrodek  Książki Obrazkowej)  za sprawą kierownik Krystyny Rybickiej.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
image_004.jpgPonadto ma nietuzinkowy zbiór książek z szeroko pojętej sztuki, co wybitnie wyróżnia tę miejską bibliotekę. Tutaj już od sierpnia ostro działa Zespół Opracowania Retrospektywnego w składzie: Marta Giebudzińska – koordynator, Paweł Demiańczuk i Paweł Opiłowski. Zbiór książek liczy ponad osiemnaście tysięcy woluminów. Na księgozbiór OKO będą składały się głównie książki obrazkowe dla dzieci i młodzieży oraz z historii sztuki. Czekamy na kolejną filię korzystającą z wypożyczania elektronicznego. Ukończono opracowanie retrospektywne w Filiach Nr 27 i 29. Trwają prace w Filii Nr 9- Andrzej Sztorc i Agnieszka Paździor.
(bjj)
image_003.jpgimage_002.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.