Nie zawsze pastelowo, Magdalena Mańkowska Drukuj
sobota, 18 luty 2017
image_010.jpgWczoraj (17.02.2017) w galerii Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, mieszczącej się przy ulicy Grodzkiej 34, o godz. 17:00 miał miejsce wernisaż wystawy Magdaleny Mańkowskiej z Lublina. Zawodowo artystka związana jest ze Szkołą Muzyczną im. Tadeusza Szeligowskiego, gdzie prowadzi zajęcia z fortepianu. Swoje pasje artystyczne przenosi również i poszerza w sztukach plastycznych, zwłaszcza w technice pasteli. Jak sama stwierdziła, malowaniem interesuje się od dzieciństwa. Na wystawie Pani Magdalena zaprezentowała dwa zestawy prac, pod wspólnym tytułem „Nie zawsze pastelowo”.
fot. Jerzy Jacek Bojarski

W pierwszej sali mogliśmy podziwiać kilkanaście prac wykonanych piórkiem na formatach A4 (29,7x21 cm), wszystkie zainspirowane piękną lubelską image_002.jpgstarówką, w drugiej zaś prace pastelowe, wykonane na kolorowych papierach w formacie B1 (100x70 cm). Z dużym wdziękiem i lekkością plastyczną prezentują się portrety bliskich i znajomych, sławni muzycy – np. Jimi Hendrix, leśne pejzaże, kwiaty, architektura lubelskiej starówki.
Przybyli na wernisaż goście, poza oczywistymi wrażeniami wzrokowymi, mogli posmakować swojskiego smalcu ze skwarkami, kiszonego ogórka , ciasta, wino, a także przepyszne nałęczowskie rogaliki, specjalnie przywiezione na tę okoliczność przez wielbicieli urody i talentu artystki.
Polecamy zainteresowanym odwiedzenie lubelskiej galerii TPSP i na żywo odniesienie się do zaprezentowanej wystawy.
(bh)

image_001.jpg
 
                                                                                                                                    
image_003.jpg          
image_006.jpg                     image_008.jpg
image_009.jpg
image_007.jpg
image_012.jpg
Bogdan Gałęzowski i Iwona Agnieszka Siedlaczek
image_011.jpg
Magdalena Mańkowska
image_014.jpg
image_015.jpg
image_005.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.