"Lubelskie Impresje Akwarelowe" - Artur Przybysz. Drukuj
piątek, 03 marzec 2017
image_003.jpgWystawa „Lubelskie Impresje Akwarelowe” Artur Przybysz.  jest pierwszą z cyklu „Sztuka w Oknach” przygotowanego z okazji Jubileuszu 700 – lecia Miasta Lublin. Artysta malarz  jest jednym z 6 artystów, których prace będziemy mogli oglądać w 2017 roku. Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia są zastępca dyrektora ds. merytorycznych MBP Renata Filipiak oraz lubelski artysta Dariusz Płecha, dzięki któremu w ubiegłym roku, w tym miejscu, odbyła się wystawa „Lublin w akwareli”. Lubelski artysta mimo, że maluje od lat, to z akwarelą ma do czynienia stosunkowo od niedawna. Akwarela jest uważana za jedną z najtrudniejszych tradycyjnych technik malarskich.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
image_002.jpgJej trudność polega na tym, że wykonawca musi być wciąż przygotowany i otwarty na przypadek. Zwłaszcza nokturny, czyli krajobrazy nocne, które tworzy Artur Przybysz, stanowią duże wyzwanie dla malarza. Zauważalna jest konsekwencja stylistyczna i formalna, która fantastycznie godzi konflikt ciemnej, nieprzeniknionej nocy, z ulotną, najbardziej malarską techniką, jaką jest akwarela. Zaś Lublin nocą jawi się nam jako miasto ciepłe i piękne w swej tajemnicy.
image_005.jpg
Urszula Kozak i Bartłomiej Michałowski
image_006.jpg
Izabella Bartkowiak
image_008.jpg
image_004.jpg

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.