Tatiana Majewska, MAGICZNY SEN w Galerii Okna Drukuj
poniedziałek, 15 maj 2017
image_001.jpg
Tatiana Majewska
- pochodząca z Rosji artystka, absolwentka Akademickiej Szkoły Artystycznej w Joszkar - Ole oraz Omskiego Instytutu Sztuki. Doświadczenie zdobywała pracując jako konserwator zabytków, a także biorąc udział w wielu wystawach i konkursach. Prace artystki znajdują się w galeriach państwowych oraz prywatnych kolekcjach: w Czechach, Niemczech, Rosji, USA oraz w Polsce. W 2011 roku wygrała konkurs na portret Jana Pawła II dla Archikatedry p. w. św. Jana w Lublinie. Efekty doskonalenia kunsztu malarskiego Tatiany Majewskiej podziwiać można na stronie internetowej artystki: http://malarstwo-tatianamajewska.pl

"Sztuka w Oknach" to projekt związany z obchodami 700 - lecia Lublina. Założeniem cyklu jest zaprezentowanie dorobku artystów lubelskich i zaproszonych gości, którzy pokażą w swoich pracach jak widzą nasze miasto. Zaplanowano udział sześciu artystów, których cechą wspólną jest to, że wszyscy uprawiają sztukę przedstawieniową. Realizm ich prac jest daleki od fotograficznego naśladowania natury. Są wyrazem indywidualnego stosunku do rzeczywistości i wybieranych tematów. Każdy z artystów ma także duży szacunek do tradycyjnego malarstwa i warsztatu.
Dariusz Płecha
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.