Promocja książki: Kapłański testament sługi Mesjasza Drukuj
wtorek, 16 maj 2017
image_012.jpgWydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zorganizowało promocję książki Kapłański testament sługi Mesjasza autorstwa ks. Grzegorza Pawłowskiego (Jakuba Hersza Grinera), która odbyła się 16 maja (wtorek) o godz. 17:00 w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
Szczególnym Gościem był ks. Prymas Senior abp Henryk Muszyński. Oprawę muzyczną zapewni chór Carillon pod dyrekcją pana Marka Mroza.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
ks. Grzegorz Pawłowski i ks. Prymas Henryk Muszyński
Ksiądz prałat Grzegorz Pawłowski jest kapłanem Archidiecezji Lubelskiej, narodowości żydowskiej. Ocalał na Zamojszczyźnie z nazistowskiej zagłady dzięki image_027.jpgpomocy polskich rodzin. Po wojnie przyjął chrzest. Otrzymał święcenia kapłańskie w Seminarium Duchownym w Lublinie. Od 1970 r. pracuje w Izraelu jako duszpasterz wspólnot hebrajskojęzycznych i Polonii.
Testament ks. Grzegorza Pawłowskiego jest pisany w formie poetyckiej, autor zawarł w nim historię swojego życia zanurzonego w Bogu. Spogląda na swoje dzieciństwo i kapłaństwo z perspektywy 47 lat spędzonych w Ziemi Świętej oraz jeszcze raz przemierza znane sobie szlaki ziemi zamojskiej i lubelskiej. Dzieli się również trudnymi doświadczeniami samotności, goryczy porażki, okrutnej śmierci najbliższych, głodu, tułaczki i ofiary. Książka jest świadectwem wiary w Chrystusa, w którym odnalazł sens życia i moc do przemiany własnego życia. Z poetyckich wersetów tchnie optymizm i ogromna radość wypływająca z owocnego życia.
image_042.jpg
image_002.jpg
ks. Prymas Senior Henryk Muszyński, ks. Grzegorz Pawłowski i abp Stanisław Budzik
image_008.jpg
image_005.jpg
image_003.jpg
ks. prof. Mirosław Wróbel, ks. Prymas Senior Henryk Muszyński, ks. Infułat Grzegorz Pawłowski i ks. abp Stanisław Budzik
image_011.jpg
image_017.jpg
Wanda Lotter
image_021.jpg
image_022.jpg
image_024.jpg
ks. bp Mieczysław Cisło
image_026.jpg
image_028.jpg
prof. Andrzej Wac-Włodarczyk Politechnika Lubelska były ministrant z Żółkiewki
image_029.jpg
image_004.jpg
ks. Ryszard Jurak i ks. Jan
image_010.jpg
image_031.jpg

image_033.jpg
image_040.jpg
image_041.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.