ZŁOTE GÓRY DLA ANDRZEJA KOTA!!! Drukuj
piątek, 30 czerwiec 2017
Zimage_001.jpgłote góry po śmierci dla Andrzeja Kota!
Dlaczego?
Bo w pierwszym kadrze filmu  Bojarskiego Andrzej prorokuje, że: "artystom należą się złote góry!, ale po śmierci". Najpierw arcy wysublimowany i dopieszczony album OT KOT przygotowany przez Jarka Koziarę. Potem dokumentalny, mało komu znany, film Jerzego Jacka Bojarskiego "jestem zajęty, bo w Niebo wzięty" (wyświetlany w rocznicę śmierci) -2016). Obecnie w TNN pokaz filmu Grzegorza Linkowskiego "Zwierzę na papierze" . I odsłonięta przez Koziarę elewacja Andrzeja Kota na Grodzkiej. Zapewne album i elewacja najbardziej by przypadły do gustu ANDRZEJOWI KOTOWI!? - bo oddają sznyt artystyczny lubelskiego grafika. Dobrze, że powstały dwa różne filmy dokumentalne. Myślę życzeniowo, że następną  i złotą górą wina być stała ekspozycja twórczości. Gdzie? I w jaki sposób? - Nie wiem? Początek zrobił Koziara wchodząc z Kotem na elewację Grodzkiej. Filmy dopowiadają reszty. Sanok ma Beksińskiego my KOTA.
FOT. Jerzy Jacek Bojarski

image_002.jpgPotrzeba trochę czasu i ogarnięcia się "LUBLINOWI"....by wypowiedź artystyczna KOTEM wybrzmiała dynamicznie. Na Zielonej i w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 30 są jeszcze ślady jego twórczości. Kot był w stałym ruchu pomiędzy drukarniami a swoimi przyjaciółmi. Kochał targi staroci i to co robił. Genialny artysta, a zarazem bardzo prosty człowiek. Andrzeju, Tobie się należą w Lublinie "złote góry" jak psu buda i to nie podlega żadnej dyskusji. Jesteś znamienitym obywatelem miasta, bo na siedemsetlecie jego założenia...Twoja galeria mieści się  na elewacji, tam, gdzie się wychowałeś i tworzyłeś przy trakcie królewskim na Grodzkiej. Jest dostępna 24 h na dobę. Wstęp wolny. Zapraszamy do oglądania twórczego zbierania śladów po Andrzeju. Rusztowania mają zniknąć w poniedziałek.
Jarku dziękuję  Tobie, że zachowałeś się jak Artysta, że byłeś hojny sobą dla Andrzeja i miasta, a na dodatek super twórczy i wiernie Kocio-odtwórczy. Andrzej będzie Ciebie wspierał z Nieba i przyśni ci się nie raz i nie dwa!!!?
(notkę wyklikał myślami o Andrzeju KOCIE - Jerzy Jacek Bojarski)

więcej fotek na facebooku
Grzegorz Linkowski

https://www.facebook.com/jerzyjacek.bojarski/posts/1633101913366880

Jarek Koziara

https://www.facebook.com/jerzyjacek.bojarski/posts/1633149226695482?pnref=story
image_005.jpg
image_007.jpgimage_006.jpg


Jarek Koziara i Grzegorz Linkowski
image_003.jpg
image_008.jpg
image_004.jpg
image_016.jpg
image_019.jpg
image_020.jpg
image_021.jpg
image_023.jpg
image_022.jpg
image_024.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.