Ścieżki pamięci Drukuj
poniedziałek, 25 czerwiec 2007

Ścieżki pamięci.


ŚCIEŻKI PAMIĘCI. ŻYDOWSKIE MIASTO W LUBLINIE - LOSY, MIEJSCA, HISTORIA pod. red. JERZEGO JACKA BOJARSKIEGO, LUBLIN-RISHON LE ZION 2001,(SS. 276, fotografie)

"Lublin
to wielkie miasto. Bardzo wielkie miasto. Nie takie ciche i spokojne, jak wioski, gdzie mieszkają inni świątobliwi. Hałas tam i ruch przez cały Boży dzien. Tylko nocą jest trochę spokojniej, ale tylko dla nas, zwykłych ludzi, oczywiście. Świątobliwi nie mogą pozwolić sobie na żaden odpoczynek. "Uczeni nie mają spokoju ani w tym, ani w przyszłym świecie" mówi Talmud. A te domy w Lublinie! Nie to, co nasze chałupy! Mają po dwa pietra albo i trzy! Właśnie w takim jednym wysokim domu mieszka świątobliwy Jasnowidz i w dodatku na poddaszu. Wprost do pokoju świątobliwego prowadzi wąski korytarzyk. Innego wyjścia z pokoju nie ma. Z okna pokoju można zobaczyć podwórze. Mieliśmy już okazje wspomnieć to okno. Wiemy, że dusze zmarłych przylatywały tutaj i prosiły świątobliwego z Lublina o naprawienie ... "

Okładka Okładka (196.40 KB)
blogoslawiony_klopot_myslenia_okladka.pdf Książka - część 1 - Wstęp i Losy (6.50 MB)
blogoslawiony_klopot_myslenia_okladka.pdf Książka - część 2 - Miejsca (1.30 MB)
blogoslawiony_klopot_myslenia_okladka.pdf Książka - część 3 - Historia (3.40 MB)
blogoslawiony_klopot_myslenia_okladka.pdf Książka - część 4 - Refleksje (83.20 KB)
blogoslawiony_klopot_myslenia_okladka.pdf Książka - część 5 - Szlak Żydów Lubelskich (1.00 MB)
blogoslawiony_klopot_myslenia_okladka.pdf Książka - część 6 - Lublin's Jewish (150.00 KB)
blogoslawiony_klopot_myslenia_okladka.pdf Książka - część 7 - Strażnicy Pamięci (75.80 KB)
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.