Proboszcz obecnych i nieobecnych Drukuj
wtorek, 26 czerwiec 2007
Proboszcz obecnych i nieobecnych - okładkaPytanie o tyle ważne, Że w całym świecie rozwarstwienie społeczne narasta. Z jednej strony rosną obszary ubóstwa i nędzy, gdzie ludzie, nie osiągając nawet minimum socjalnego, umierają z głodu. Z drugiej – umacnia się biegun
dobrobytu. Eufemistyczne nazwy tych obszarów to „biedne Południe” i „bogata Północ”. A mówiąc wprost: świat Łazarza i świat bogacza. Te światy istnieją obok siebie. Komunikują się ze sobą tylko na tyle, na ile to jest konieczne, ale się nie przenikają. W jednym gromadzi się ładunek nieprzewidywalnego gniewu, w drugim – potencjał pychy i egoizmu. Dla obydwu światów pytanie postawione w tytule jest jednakowo ważne i boję się, Se większość ludzi po obu stronach odpowie tak samo: to nie grzech! Żeby wytłumaczyć się ze swoich pragnień. Żeby je usprawiedliwić. Czy to grzech być bogatym?


blogoslawiony_klopot_myslenia_okladka.pdf Proboszcz obecnych i nieobecnych - Książka (828.11 KB)
blogoslawiony_klopot_myslenia_okladka.pdf Proboszcz obecnych i nieobecnych - Okładka (31.03 KB)
blogoslawiony_klopot_myslenia_okladka.pdf Proboszcz obecnych i nieobecnych - Strona tytułowa (10.41 KB)
blogoslawiony_klopot_myslenia_okladka.pdf Proboszcz obecnych i nieobecnych - Winieta (13.56 KB)
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.