Spotkanie z Hanką Bodarenko Drukuj
środa, 11 kwiecień 2018
image_002.jpgFundacja Szpilka oraz Wydawnictwo Norbertinum
serdecznie zapraszają na Spotkanie z Hanką Bondarenko poetką, aktorką, reżyserką i psychoterapeutką autorką tomu poezji
„kobieta która gotuje rosół”, Lublin, Norbertinum, 2018)

13 kwietnia 2018 roku (piątek), godz. 18.00
Fundacja Szpilka ul. 3 Maja 22/4, Lublin
(wstęp wolny)

 
image_001.jpgHanka Bondarenko Poetka, aktorka, reżyserka, psychoterapeutka. W dzieciństwie i młodości wiecznie roztargniona, pełna natchnień, zabawnych historii, które opowiadała koleżankom w szkole jako rzekomo obejrzane filmy, na próżno starała się „wyleczyć” z bujania w obłokach. Dopiero jako dojrzała kobieta zaczęła poważnie traktować swoje artystyczne natchnienia, początkowo po prostu spisując je na przypadkowych karteluszkach, serwetkach, by z czasem pracować nad nimi i wreszcie móc pokazać je światu.
Jest absolwentką filologii polskiej. Jej praca magisterska: Proces indywiduacji w twórczości scenariuszowej Krzysztofa Zanussiego. Próba interpretacji w świetle teorii C. G. Junga została zgłoszona do nagrody rektorskiej i zdobyła wyróżnienie.
Fascynacja ludzką nieświadomością zaprowadziła ją do studiowania psychologii procesu i zdobycia uprawnień psychoterapeutycznych. Ukończyła też szkołę aktorską i reżyserię filmową.
Publikowała wiersze w „Akancie”, „Pegazie Lubuskim”, „Dzienniku Polskim” i „Krytyce Literackiej”. Pisała felietony m.in. do „Zwierciadła”.
Kobieta która gotuje rosół to jej pierwsza, wydana książka. Jako scenarzystka i reżyserka pracuje nad filmem pod tym samym tytułem.
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.