Uwaga kierowcy! Wyłączenie z ruchu ul. Fabrycznej Drukuj
poniedziałek, 04 luty 2019
image_001.jpgInformujemy, że w najbliższy weekend wykonawca przebudowy ronda Lubelskiego Lipca '80 i ul. Fabrycznej przystąpi do etapu prac, który będzie wymagał zamknięcia dla ruchu kołowego ul. Fabrycznej. Objazd wytyczony zostanie ul. Wolską. W ferie planowane jest rozpoczęcie robót polegających na rozbiórce obiektu mostowego i konstrukcji wymienionej wcześniej ulicy.
Tymczasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona w sobotę 9 lutego. Poza wyłączeniem z ruchu ul. Fabrycznej zakłada dopuszczenie do ruchu komunikacji miejskiej w ciągu ul. 1 Maja. Pojazdy transportu zbiorowego będą się poruszały od skrzyżowania z ul. Wolską w kierunku ronda. Ponadto, projekt przewiduje:
I. skrzyżowanie ul. Kunickiego – ul. Wolska – ul. 1 Maja – pl. Bychawski


1. pl. Bychawski ze środkowego pasa ruchu dopuszczona zostanie relacja na wprost. Oznacza to, że pas będzie służył zarówno do skrętu w prawo w ul. Kunickiego (jak obecnie) jak i do jazdy w ul. Wolską.

2. ul. 1 Maja
otwarty zostanie wlot do ronda Lubelskiego Lipca '80 (ogólnodostępny) oraz dopuszczony ruch pojazdów komunikacji miejskiej. Natomiast wyjazd na skrzyżowanie z ul. Wolską, ul. Kunickiego, pl. Bychawskim możliwy będzie wyłącznie z prawego skrajnego pasa ruchu, który to będzie pasem przeznaczonym do jazdy w prawo (w pl. Bychawski) i lewo (ul. Wolską) bez możliwości jazdy na wprost (w ul. Kunickiego). Takie rozwiązanie jest konieczne z uwagi na przestrzeń potrzebną pojazdom komunikacji miejskiej do wykonania manewru skrętu w ul. 1 Maja

3. ul. Wolska z pasa znajdującego się przy osi jezdni (lewy pas ruchu) dopuszczona zostanie jazda na wprost. Tak więc będzie można z niego skręcić w lewo w ul. Kunickiego (jak obecnie), a także jechać na wprost w pl. Bychawski

 II. skrzyżowanie ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska

1. ul. Wolska zmieni się przeznaczenie pasów ruchu. Na czas zamknięcia ul. Fabrycznej wlot ul. Wolskiej będzie posiadał: pas do jazdy na wprost w ul. Łęczyńską (lewy skrajny) oraz dwa pasy do skrętu w prawo w ul. Droga Męczenników Majdanka.

2. ul. Łęczyńska prawy skrajny pas będzie służył wyłącznie do skrętu w prawo i to wyłącznie dla mieszkańców ul. Kościelnej. Na wprost z tego pasa będą mogły pojechać tylko pojazdy komunikacji miejskiej

3. ul. Droga Męczenników Majdanka zmieni się przeznaczenie pasów ruchu w sposób taki, że: prawy skrajny pas będzie przeznaczony wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Łęczyńską; środkowy pas będzie służył do skrętu w lewo w ul. Wolską, ale będzie przeznaczony wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej; pas przy osi jezdni będzie (jak obecnie) ogólnodostępnym lewoskrętem

III. ul. Kościelna (odcinek przy parafi pw. św. Michała Archanioła, na przeciwko Parku Bronowice)


obsługa tej ulicy zostanie zapewniona poprzez tymczasowe ciągi przez plac budowy. Projekt zakłada umożlwienie dojazdu do posesji. Dla dojazdu udostępniony zostanie prawoskręt z ul. Łęczyńskiej. Wyjazd natomiast będzie możliwy wyłącznie w prawo, w ul. Wolską.

IV. pawilony w ciągu ul. Fabrycznej

Na wlocie ul. Fabrycznej od strony ronda zostanie ustawiony znak zakazu wjazdu z informacją, że nie dotyczy dojazdu do posesji. W ten sposób będą obsługiwane pawilony handlowe.

V. ruch pieszy

ruch pieszy pozostanie wyłącznie po południowej stronie ul. Fabrycznej czyli wzdłuż pawilonów wraz z wykorzystaniem kładki na rzeką dla zachowania ciągłości ruchu pieszego pomiędzy ul. Wolską a ul. 1 Maja.

 

Ponadto, dopuszczony zostanie skręt w lewo z ul. Kunickiego w ul. Pocztową dla jadących od strony dzielnicy Dziesiąta (zasłonięty znak zakazu skrętu w lewo). Dodatkowo, tryb pracy sygnalizacji świetlnych znajdujących się w otoczeniu zadania będzie dostosowywany do panującego natężenia ruchu. Sygnalizacje na skrzyżowaniach: ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska oraz ul. Kunickiego – ul. Wolska – ul. 1 Maja – pl. Bychawski będą wyłączne między godz. 23 a 5 rano. Natomiast sygnalizacja na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Lubelskiego Lipca '80 będzie działała w trybie całodobowym. Na skrzyżowaniu ul. Fabryczna – ul. Droga Męczenników Majdanka – ul. Wolska – ul. Łęczyńska podczas przerwy w pracy sygnalizacji będzie obowiązywało tzw. łamane pierwszeństwo. Oznacza to, że drogą z pierwszeństwem przejazdu będzie relacja ul. Droga Męczenników Majdana – ul. Wolska oraz w przeciwnym kierunku.

źródło: https://lublin.eu/komunikaty/uwaga-kierowcy-wylaczenie-z-ruchu-ul-fabrycznej,1002,74,1.html

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.