XIV Ekopiknik Rodzinny Drukuj
piątek, 14 czerwiec 2019
image_001.jpg Szanowni Państwo,

w najbliższą niedzielę (16 czerwca) zapraszamy na spotkanie z ekologią podczas Ekopikniku Rodzinnego. W programie między innymi kino plenerowe, warsztaty ekologiczne, pokazy pszczelarstwa, przejażdżki konne czy wycieczki ornitologiczne.

Jak co roku Urząd Miasta Lublin wraz z partnerami przygotował liczne atrakcje zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Na terenie piknikowym odbędą się przejażdżki konne i rowerem typu Cargo. Miłośnicy zwierząt będą mogli poznać podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie oraz fundacji, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt.

W programie przewidziano: warsztaty ekologiczne, zbiórkę zużytych opon samochodowych w ramach akcji  „Sadzonki za oponki” oraz zbiórkę zużytych baterii za słodycze i nowe baterie. Na dzieci czekać będzie ekologiczna strefa zabaw i kino plenerowe. Na stoiskach partnerów znajdą się ciekawe ekspozycje, wystawy, liczne materiały edukacyjne i informacyjne.

W programie między innymi:  

    Wystawa rzeźb i fotografii zorganizowana przez Fundację Krajobrazy;
    Porady ogrodnicze i wystawa roślin z kolekcji Ogrodu Botanicznego;
    Wycieczki ornitologiczne (zapisy przy stoisku  Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego);
    Pokazy pszczelarstwa;
    Prezentacja sprzętu EKO PATROLU Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Policji;
    Liczne konkursy z nagrodami i zabawy przy stoiskach partnerów;
    Sensoryczny plac zabaw;
    Przestrzenne gry plenerowe.

Piknik odbędzie się 16 czerwca, w godzinach 12:00 - 17:00 na terenie Ośrodka Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemborzyckim (ul. Osmolicka 9).


< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.