Aleksander YASIN w Galerii Okna Drukuj
środa, 19 czerwiec 2019
image_001.jpg image_002.jpg
Wyraz umysłu w kolorze

wernisaż 21.06, godz. 18.00 w Galerii Okna, Peowiaków 12 I p.

Aleksander Yasin, ukraiński mistrz palety i pędzla, od kilku lat mieszkający i tworzący w Polsce, to niewątpliwie osobowość. Artysta realizuje swoje pomysły malarskie zarówno w oleju, akrylu jak i w akwareli, do której  czasami wprowadza elementy gwaszu.  Z dużą biegłością posługuje się tym medium. W polu zainteresowań tematycznych malarza znajdują się zarówno czyste pejzaże, gdzie bohaterami są drzewa, zaśnieżone pagórki, pola z kwiatami, kołyszące się na wodzie łodzie, ale także ze swobodą i lekkością malowane pejzaże miejskie, wypełnione mieszkańcami place, rynki, zaułki, uchwycone tuż po deszczu, czasami w kontrastowym świetle słońca, pełne powietrza, życia i artystycznego wigoru. Aleksander Yasin maluje również z lekka odrealnione akty, martwe natury oraz co nieco surrealizujące sceny z postaciami fruwającymi ponad ziemią, jeżdżące po niebie rowery, fruwające baloniki. To świat pełen fantastycznej bajkowej narracji, bardzo ciepłej i pogodnej. Chętnie bym się zatopił w nim. Gratuluję. 
benek homziuk

image_003.jpgAleksander Yasin pochodzi z Półwyspu Krymskiego na Ukrainie. Posiada wszechstronne wykształcenie artystyczne w zakresie malarstwa i rysunku. Życiowe losy sprowadziły jego rodzinę do Polski. To właśnie tutaj urodził się syn Jasinów- Krystian. Aleksander od kilku lat mieszka i tworzy w Połańcu. Na jego barwnych obrazach można podziwiać piękno połanieckiej, staszowskiej i sandomierskiej ziemi, a także wspaniałe pejzaże Krymu i Bretanii.
Swój dorobek prezentował na pięćdziesięciu krajowych i zagranicznych wystawach. Artysta od wielu lat związany jest ze świętokrzyskim środowiskiem plastycznym. Z dużą swobodą posługuje się malarstwem akwarelowym. Jego warsztat doceniony został poprzez liczne nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach i pokazach sztuki.

image_004.jpg

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.