Moje gejzery i nasza amerykańska podróż Drukuj
piątek, 28 czerwiec 2019
image_001.jpgDo USA wyjechałam w ramach programu work & travel. Polega on na tym, iż we współpracy ze sponsorem - w moim przypadku było to CCUSA - uczestnicy starają się o wizę studencką do Stanów. Jest to rodzaj wizy, który umożliwia studentom pracę na terenie Stanów Zjednoczonych w czasie oficjalnej przerwy wakacyjnej w toku studiów. Wiza najczęściej opiewa na dokładnie ten sam okres, co podpisany wcześniej kontrakt z pracodawcą. Przy tej wizie obowiązuje także 30-dniowy grace period, czyli okres, w którym uczestnik ma prawo przebywać na terenie USA, ale nie może już pracować. W ten sposób studenci korzystający z programu work & travel spędzają kilka miesięcy legalnie pracując, a grace period wykorzystują na zwiedzanie. W moim przypadku okres pracy trwał około 3 miesięcy, a podróży 2-3 tygodnie.

Magdalena Wrona


image_005.jpgAutorami wystawy jest są: Magdalena oraz Marcin Wrona wraz z żoną Agnieszką. Są oni wielokrotnymi uczestnikami programu studenckiego CCUSA, który umożliwia podjęcie legalnej pracy na terenie Stanów Zjednoczonych podczas wakacyjnych miesięcy. Uczestnikom programu przysługuje w tym czasie grace period, czyli okres trzydziestu dni liczony od zakończenia trwania umowy z pracodawcą, który można poświęcić na zwiedzanie oraz głębsze poznanie kultury amerykańskiej.
Marcin Wrona, z wykształcenia i zawodu informatyk, z zamiłowania zaś podróżnik i fotograf, który nie szczędzi czasu i energii do wykonania „zdjęcia idealnego”, jest osobą bardzo towarzyską, która w drugim człowieku zawsze widzi dobro.
Agnieszka przez wiele lat trenowała taniec nowoczesny w jednej z lubelskich szkół tańca. Ukończyła także studia fizjoterapeutyczne na Uniwersytecie Medycznym – zawsze chętnie służy pomocą oraz dobrą radą jak prawidłowo o siebie dbać. Dziś jest uśmiechniętą mamą, która przez życie kroczy raźnym, tanecznym krokiem.
Pasją Magdaleny, są nie tylko książki, ale w równym stopniu obcowanie z naturą, poznawanie świata i innych kultur, podróże oraz uwiecznianie odwiedzanych miejsc tak, aby później móc dzielić się doznanymi emocjami z innymi. Magdalena Wrona z wykształcenia i zamiłowania jest bibliotekarką. Jest pracownikiem Filii nr 2 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie.

Zdjęcia ukazane na wystawie zostały wykonane na terenie stanów takich jak: Utah, California, Arizona, Nevada, Wyoming, Montana, New York, Virginia, Pennsylvania, Ohio  oraz Florida.
image_002.jpg
image_001.jpgimage_002.jpg
image_006.jpg
image_009.jpg
image_007.jpg
image_008.jpg
image_011.jpg
image_010.jpg
image_012.jpg
image_014.jpg
image_016.jpg

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.