Promocja książki Cud - Marioli Błasińskiej Drukuj
poniedziałek, 01 lipiec 2019
image_001.jpg
W wigilię lubelskiego Cudu w Trybunale Koronnym na Starym Mieście  2lipca 2019 r. o  godz. 17.00 odbędzie się promocja książki Cud. W 1949 r. Lublin stał się Częstochową autorstwa Marioli Błasińskiej, którą wydało Wydawnictwo „Gaudium” Lublin 2019, ss. 530. Publikacja  powstała przy współpracy z Lubelskim Oddziałem IPN-u.

W tym roku przypada siedemdziesiąta rocznica wydarzeń związanych z tak zwanym cudem lubelskim, kiedy to na kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w katedrze pojawiły się łzy. Autorka podaje kontekst historyczny i religijny. analizuje to niezwykłe i cudowne wydarzenia na podstawie źródeł archiwalnych (dokumentach, wspomnieniach, relacjach, publikacjach), dotąd niepublikowanych. Książkę ubogaca cenny materiał fotograficzny, na który składają się zdjęcia historyczne oraz współczesne, a także skany dokumentów państwowych i kościelnych. Do tego jest załączona Mapa rozmieszczenia patroli z dnia 14 lipca 1949 r. z adnotacją „ściśle tajne”.
image_002.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.