Festiwal Dwojga Narodów Drukuj
piątek, 05 lipiec 2019
image_001.jpg

Szanowni Państwo,

w piątek (5 lipca), o godz. 16:00 spod Ratusza w kierunku Placu Litewskiego wyruszy barwny korowód tańców narodowych z Polski i Litwy, który rozpocznie Festiwal Dwojga Narodów, odbywający się w ramach obchodów jubileuszu 450-lecia Unii Lubelskiej.
W dniach 5-7 lipca Lublin stanie się miejscem folkowych spotkań zespołów z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Podczas trzech dni festiwalowych w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego od godziny 18:00 odbywać się będą koncerty festiwalowe. Wystąpią: Orkiestra Dęta „TRIMITAS”, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Wileńskiego, Zespół Folklorystyczny „Veselka” (Ukraina), Zespół Folklorystyczny „Radość” (Białoruś), Helicopters Brass Orchestra - Świdnik oraz Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

5 i 6 lipca od godz. 20:00 Plac Litewski zamieni się w międzynarodową scenę taneczną. W piątek zaplanowano wieczór z muzyką starego Lwowa w wykonaniu Kapeli „Lwowska Fala", natomiast w sobotę o tej samej porze usłyszymy brzmienia litewskie, białoruskie i ukraińskie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. image_002.jpg
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.