Zapisz się na warsztaty rzemiosła tradycyjnego Jarmark Jagielloński | 16-18 sierpnia 2019 Drukuj
wtorek, 30 lipiec 2019
Od 30 lipca można będzie zapisywać się na warsztaty w ramach Jarmarku Jagiellońskiego (16-18 sierpnia 2019, Lublin). W tym roku nauczymy się wyplatać lalki motanki, rzeźbić drewniane ptaszki czy wykonywać litewskie pieśni sutartinės. Nie zabraknie też warsztatów związanych z tematem przewodnim tegorocznej edycji – pszczelarstwem.
image_001.jpg
SPRAWDZAM WARSZTATY


Program Jarmarku Jagiellońskiego to koncerty muzyki ludowej i tradycyjnej, potańcówki pod gołym niebem, wystawy, tradycyjne zabawy, ale także pokazy oraz warsztaty sztuki i rzemiosł tradycyjnych, tańca czy śpiewu. Takiej wiedzy nie może przekazać nikt inny, jak tylko prawdziwi mistrzowie – specjaliści w swoich dziedzinach. Do Lublina przyjadą więc twórcy, rzemieślnicy i artyści z całej Polski, z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Węgier i Słowacji. Na Starym Mieście w Lublinie zobaczymy więc kilkuset najlepszych twórców ludowych, prezentujących unikatowe rzemiosła, a warsztaty z nimi pozwolą uczestnikom zrozumieć kunszt, precyzję i długie godziny pracy ukryte w rękach rzemieślników i ich dziełach.

W programie można znaleźć blisko 40 warsztatów do wyboru. Na większość z nich trzeba się zapisywać. Dokładką listę, informacje szczegółowe i opisy warsztatów znajdą Państwo TUTAJ. Liczba miejsc jest ograniczona, a o zdobyciu miejsca decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli pojawią się pytania lub problemy z wypełnieniem formularza, można dzwonić pod numer 81 533 08 18.
 materiał nadesłany

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.