PROGRAM KONCERTU LAUREATÓW Drukuj
środa, 10 grudzień 2008
image_001.jpgMiejskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy
Zbigniewa Herberta
10 grudnia 2008r.   godz. 12.00
1.Utwór muzyczny – na fortepianie gra Michał Jóźwik
2.Prezentacje uczestników poziomu gimnazjalnego
Ewelina Saczek, zgłoszenie indywidualne, opiekun: Krzysztof Gawda
            „U wrót doliny” ,  „Słoń”
Grzegorz Piasecki, Gimnazjum nr 10 im. księdza  Jana Twardowskiego  Lublin, opiekun: Urszula Wesołowska
 „Historia Minotaura”,  „Damastes z przydomkiem Prokrustes mówi”
Ada Mazurek , Gimnazjum nr 10 im. księdza  Jana Twardowskiego  Lublin, opiekun: Iwona Wiącek
„Domysły na temat Barabasza”,  „Wieża wiatrów” - proza
Maciej Babicz, Gimnazjum nr 3 Lublin, opiekun: Iwona Kozak
„Wilk i owieczka”,  „Pan Cogito o cnocie”
Marcelina Kasperowicz, Gimnazjum nr 9 im. cc majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” Lublin
opiekun: Bożena Szczepańska
„Próba rozwiązania mitologii”,  „Pan Cogito. Ars longa”
Ewa Korybska, Gimnazjum nr 9 im. cc majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” Lublin, opiekun: Małgorzata Kwiatkowska
„Brewiarz”, „Co myśli Pan Cogito o piekle”
Michał Piątkowski , Gimnazjum nr 9 im. cc majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” Lublin, opiekun: Małgorzata Kwiatkowska
„Pan Cogito czyta gazetę”,  „Pan Cogito, a perła”
Michał Zdziarski, Gimnazjum nr 1 im. księdza Stanisława Konarskiego Lublin, opiekun:  Aleksandra Maziarz -Wysocka
 „Co robią nasi umarli”,  „Bajka ruska”
Christian Grobelski, Gimnazjum nr 1 im. księdza Stanisława Konarskiego Lublin, opiekun: Katarzyna Życzyńska
„Nasz strach”, „Wilki”
Ewa Piotrowska, Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” Lublin, opiekun: Monika Wesołowska
 „Siódmy anioł”,  „Co Pan Cogito myśli o piekle”

3.Utwór muzyczny – na fortepianie gra Michał Jóźwik
4.Prezentacje uczestników poziomu ponadgimnazjalnego
Agata Wendler, Śródziemnomorskie Liceum Ogólnokształcące  Lublin, opiekun: Marta Jedliczko-Malik
 „Do Marka Aurelego”, „Las Ardeński”
Paweł Wójcik, Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. H. Łopacinskiego, Technikum Budowlano-Geodezyjne Lublin, opiekun: Agnieszka Banach
„Kura”, „Napis”
Ilona Rak, Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. H. Łopacinskiego, Technikum Budowlano-Geodezyjne Lublin, opiekun: Anna Rucka – Szewczyk
 „Czułość”, „Ze szczytów schodów”
Przemysław Rubin, VIII Liceum Ogólnokształcące  im. Zofii Nałkowskiej Lublin, opiekun: Halina Szczeklik
„Nike, która się waha”, „Przesłuchanie anioła”
Karolina Potakiewicz, Bursa Szkolna nr 2 Lublin, opiekun: Katarzyna Małecka
 „Mona Liza”,  „Nasz strach”
Joanna Odalska, Bursa Szkolna nr 2 Lublin, opiekun: Katarzyna Małecka
„Róża”, „Dwie krople”
Katarzyna Lisek, III Liceum Ogólnokształcące  im. Unii Lubelskiej  Lublin, opiekun: Justyna Malicka
”Przeczucia estachologiczne Pana Cogito", „Bajka ruska”
Damian Olszak, Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego, Liceum Ogólnokształcące  Lublin, opiekun: Anna Balawajder
”Głos wewnętrzny”, „Nike, która się waha”
Weronika Puszyk, Młodzieżowy Dom Kultury  „Pod Akacją” Lublin, opiekun: Monika Wesołowska
 „Napis”, „Pan Cogito rozmyśla o cierpieniu”
5.Utwór muzyczny – na fortepianie gra Michał Jóźwik
6.Obrady Jury i rozstrzygnięcie głosowania na Nagrodę Publiczności
7.Poczęstunek
8.Ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród i wyróżnień

Konferansjerzy:     Paulina Mucha, Piotr Kanak

Konkurs zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach programu „Herbert”
ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.