Kwiaty dla Jana Pawła II Drukuj
środa, 25 listopad 2009
Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 003Od kilku miesięcy możemy cieszyć oczy pięknymi kwiatami na ul. Jana Pawła II na wysokości kościoła pw. św. Rodziny na Czubach. To przeszło dwadzieścia dwa lata temu  - 9 czerwca 1987 roku po tych alejach ( i taka powinna być nazwa!) szedł w orszaku liturgicznym, w asyście kleryków, 50 diakonów przygotowanych do święceń z całej Polski, biskupów i dostojników kościelnych - nasz rodak, wcześniej profesor KUL, a niedługo zapewne ogłoszony przez kościół święty naszych czasów. W ten sposób poprzez ukwiecenie  otoczenia, alei  po której szły „błogosławione stopy”, January Miłaczewski - ogrodnik z Kozubszczyzny (Rajska Kraina) i pomysłodawca tego pomysłu – chciał oddać hołd i wyrazić wdzięczność Panu Bogu za dar Jana Pawła II i Jego pobyt w Lublinie.

W tekście jaki otrzymałem od  pana Miłaczewskiego czytamy:


Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 014<< ”Żyjemy w epoce Jana Pawła II ,który odmienił Kościół katolicki, odmienił Polskę, odmienił świat.
Wreszcie – odmienił każdego z nas. Gustaw Holoubek  powiedział:Co czyni, że tysiące ludzi różnych ras, różnych kultur i mentalności wybrały Go sobie, utożsamiły się z Nim, powierzyły Mu swoje nadzieje?
Myślę, że nie czyni nic, aby być tym, kim jest. Po prostu Nim jest, a wziął się stąd, gdyż uwierzył, uwierzył głęboko, że sens Jego egzystencji będzie usprawiedliwiony tylko wtedy, gdy swoje bytowanie połączy z obecnością Boga.
2 czerwca, tego roku minęło 30 lat od  pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i pamiętnych słów:
I wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi:

Niech zstąpi Duch Twój!
Niech zstąpi Duch Twój!
I odnowi oblicze ziemi.
Tej Ziemi!
Za każdym razem gdy słyszę te słowa przechodzi przeze mnie dreszcz emocji i nie  ma chyba Polaka dla którego te słowa ,to wołanie papieża nie byłoby ważne. Wiemy, że wypełniły się te słowa i wierzę, że nadal się wypełniają, bo moc Ducha Świętego jest przeogromna.
abp Stanisław Wielgus w Płocku, 6 kwietnia 2005 powiedział:
Jan Paweł II żył jak Chrystus i umarł jak Chrystus. Dlatego dziś czci go cały świat.
I my Polacy go czcimy. Czcimy go na wiele sposobów. Pamiętamy spontaniczne palenie zniczy na ulicach Jana Pawła II i modlitwę całego narodu.
Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 001Dnia 9 czerwca 1987 Jan Paweł II był w Lublinie i miałem to szczęście, że przyjąłem komunię św. z jego rąk.
I powiem wam, że moc jego jest ogromna, czego doświadczyłem wielokrotnie w swoim życiu.
Dlatego pragnę uczcić jego obecność tutaj, ukwiecając  ten kościół, tą aleję, to miasto i jak Bóg mi da siłę to chciałbym w przyszłości ukwiecić jak najwięcej ulic i alej noszących nazwę Jan Paweł II w Polsce, aby ludziom znajdujących się na nich przypomnieć o obecności jego w naszych sercach. Myślę, że jest to możliwe przy udziale nas wszystkich. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ludziom za ofiary złożone na ten cel i deklaruje,że nie jest to koniec ukwiecenia alei. Kwiatów będzie na niej stale przybywać, aby jak powiedział Jan Paweł II kontakt z przyrodą stał się kontaktem z Bogiem obecnym w przyrodzie i obecnym w duszy ludzkiej”>>
     Patrząc na kwiaty myślami ciągle wraca w pamięci osoba Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Miasta Lublina. Myślę,że warto tej inicjatywie przyklasknąć. Miasto powinno się zastanowić czy nie warto cały szlak papieski udekorować kwiatami: Majdanek, Katedra, okolice KULu. Chętnych, którzy pragną wesprzeć tę  inicjatywę odsyłam do pomysłodawcy z Kozubszczyzny/Motycz
Jerzy Jacek BojarskiKwiaty dla JP2 - Zdjęcie 002
Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 004
Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 005
Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 006
Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 007
Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 008
Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 009
Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 010
Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 011
Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 012
Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 013

Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 015
Kwiaty dla JP2 - Zdjęcie 016
< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.