Blanka Gul-Olszewska - "Między Słowem a obrazem" Drukuj
poniedziałek, 14 grudzień 2009
Blanka - Zdjęcie 001
Galeria 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej
przy ul. Braci Wieniawskich 5
18 grudnia 2009, o godz. 17.00
zaprasza na otwarcie wystawy
„Słowo i obraz” 

Blanka - Zdjęcie 002Prezentowane będą prace Blanki Gul-Olszewskiej w ramach cyklu spotkań Między słowem,
a obrazem. Blanka-Gul-Olszewska pokaże mniej znane szerokiej publiczności ilustracje elementarza dla dzieci polskich na emigracji autorstwa Władysława Makarskiego pt Baw się z nami. Elementarz wydała Redakcja Wydawnictw Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w 1999 roku, pod redakcją Anny Dobak.

Wcześniej 15 grudnia, o godz. 11.00 odbędą się warsztaty z dziećmi, które poprowadzi pani Blanka Gul-Olszewska. Będzie to kontynuacja programu plastycznego "Partner" opracowanego w stanie  wojennym, do pracy z dziećmi - rzecz zupełnie unikalna z perspektywy czasu.
Program „Partner” polega na prostej zabawie, w której dzieci wybierają trzy najważniejsze słowa
i wyrażają je poprzez kolory i abstrakcyjne formy.  Zajęcia były przeprowadzone w okresie stanu wojennego w rożnych miejscach nie tylko w Polsce, ale również w głębokiej części Rosji,
w Nowosybirsku oraz we Francji i Belgii. Różnice w percepcji ważnych słów przez dzieci
z różnych stron świata dają świetne studium socjologiczne tamtych czasów.
Na naszych warsztatach zajęcia te będą przeprowadzone po raz kolejny i najważniejsze słowa porównane z tymi za stanu wojennego.
(maeriał nadesłany)


< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.