Biblioteczne wtorki z muzyką klasyczną Drukuj
czwartek, 04 luty 2010
Miejska Biblioteka Publiczna
serdecznie zaprasza na
I koncert
5 lutego (wyjątkowo w piątek), godz. 13.00
Filia nr 2 MBP, ul. Hempla 5 (I piętro)Obchodzone w kraju i na świecie rocznice: 200. urodzin Fryderyka Chopina, 175. urodzin i 130. śmierci Henryka Wieniawskiego – kompozytora, pedagoga i wirtuoza urodzonego w Lublinie, a także 200. rocznica urodzin Roberta Schumanna – powodują, że 2010 to „wielki muzyczny rok”. Stwarza to doskonałą okazję by zrealizować wspólnie, przez Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego, projekt edukacyjny mający na celu przybliżyć dzieciom, młodzieży i wszystkim chętnym postaci i dzieła twórców wyżej wymienionych, jak i dokonania w tej dziedzinie kompozytorów innych epok.
Cykl dziewięciu koncertów, z możliwością ich powtórzenia, stwarza możliwość odbiorcy wzięcia udziału w przyśpieszonym kursie muzyki klasycznej. Opiekę merytoryczną nad całością objęła Iwona Agnieszka Siedlaczek – muzykolog, nauczyciel w klasie skrzypiec i krytyk muzyczny, która każdorazowo wprowadzać będzie słuchaczy w krąg tematyczny obejmujący dany koncert.
Pewną osobliwość stanowić będzie fakt, że to uczniowie Szkoły Muzycznej będą wykonywać utwory przewidziane w programie dla swoich rówieśników.
Pierwszy koncert „Bacewicz na bis. Muzyka skrzypcowa Grażyny Bacewicz (1909 – 1969) na zakończenie obchodów 100. rocznicy urodzin i 50. rocznicy śmierci kompozytorki” odbędzie się już 5 lutego 2010 roku o godz. 13.00 w Filii nr 2 MBP, przy ul. J. Hempla 5 na pierwszym piętrze.
Ten koncert odbędzie się wyjątkowo w piątek, pozostałe osiem koncertów we wtorki. Biografię kompozytorki przybliżą Karolina Bajuk i Iwona Agnieszka Siedlaczek, prezentację multimedialną przedstawi Aleksandra Mazurek, przy fortepianie uczniom towarzyszyć będzie Grzegorz Siedlaczek.
Serdecznie zapraszamy na „Biblioteczne wtorki z muzyką klasyczną”.
Na wszystkie koncerty wstęp wolny.
Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr tel. 815320529, e-mail filia2@mbp.lublin.pl

Dariusz Jóźwik
Instruktor MBP

< Poprzedni   Następny >
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.