Biblioteka na Nałkowskich całkowicie podporządkowana komputeryzacji
piątek, 11 sierpień 2017

image_001.jpgNowa siedziba biblioteki na osiedlu Nałkowskich od sześciu lat mieści się w budynku po banku. Wcześniej znajdowała się przez wiele lat w żłobku. Okazało się, że ta lokalizacja przy pasażu osiedlowym jest lepsza, a sama powierzchnia placówki wynosi 166m2. Ta lokalna biblioteka jest wyjątkowa pod każdym względem. Po pierwsze jest tutaj klimatyzacja, po części scheda po banku, po którym została instalacja do klimatyzacji. Reszty dopełnił dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie - Piotr Tokarczuk, który dopilnował jej założenia. Tak więc afrykańskie upały nie są w niej straszne. Dla pełnej informacji należy dodać, że taki luksus mają jeszcze Filie: nr 24 na Juranda i Biblio na Szaserów.

fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Najmniejsza ze wszystkich filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
czwartek, 10 sierpień 2017
image_005.jpgimage_006.jpgW Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie od 2010 roku trwają prace retrospektywne nad rozbudową katalogu elektronicznego. Do przejścia na emeryturę w lutym 2017 roku kierownictwo dzierżyła Barbara Szpilarewicz z Działu Opracowania Zbiorów, obecnie kierownikiem jest Magdalena Łaska. Do tej pory już w dwunastu placówkach wypożycza się książki przy pomocy katalogu elektronicznego.  Filia nr 15 jest czternastą z kolei , gdzie wprowadza się katalog elektroniczny. W niej od grudnia 2016 roku pracuje Paweł Opiłowski  z Zespołu Opracowania Retrospektywnego.

Od lewej stoją:
Magdalena Łaska i Barbara Szpilarewicz
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Soliści i Chór Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego "Lutnia Lubelska"
czwartek, 10 sierpień 2017
image_001.jpgW ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin - Czuby wystąpił chór - „Lutnia Lubelska” Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie oraz soliści: Ewa Wołoszkiewicz-sopran, Michał Wajda-Chłopicki-alt, Nazar Lozinski-tenor, Andrzej Gładysz-baryton, Tomasz Mazur-bas, Robert Grudzień – organy z koncertem: ANTONIN DVORAK – MSZA D-DUR .
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Akwarele w OKNACH Minh Dama
środa, 09 sierpień 2017
image_016.jpgW Galerii OKNA odbył się wernisaż Minh Dama  pt."TRZY Kontynenty" w ramach cyklu "Sztuka w OKNAch" projekt jest związany z obchodami 700 - lecia Lublina. Uroczystościom otwarcia towarzyszyła wietnamska muzyka zespołu BLUE  WAVE. Publika dopisała. Były tłumy. Wśród gości wtorkowego wernisażu rozlosowano  jedną akwarelę pt. „Bocian” .
fot. Jerzy Jacek Bojarski



Czytaj całość...
Minh Dam - Trzy kontynenty
poniedziałek, 07 sierpień 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
"Papieżowi Franciszkowi w podziękowaniu za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie"
poniedziałek, 07 sierpień 2017
image_002.jpgW dniu 26.07.2017 w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie w cyklu koncertów organowych gościliśmy zespół z Argentyny:  „La Fanfarria del Capitan”. Goście swym gorącym temperamentem rozbawili publiczność, która od dawna nie miała okazji spotkać się z tak energicznym wyrazem artystycznym.

"La Fanfarria Del Capitan" to argentyńska grupa muzyczna z Buenos Aires. Zespół został założony przez Victorię Cornejo i Francisco Jeronimo Cassagne Mercado 2004 roku. Są oni uważani za twórcę gatunku „Fanfaria Latina”, która zawiera elementy rocka, cumbii (typowa cumbia jest elementem folkloru niektórych krajów Ameryki Południowej), tanga, ska (styl muzyczny ska zawiera duży ładunek emocjonalny, charakteryzuje się przede wszystkim szybkim tempem, zdecydowana większość utworów ma charakter taneczny), muzyki bałkańskiej i łacińskiej. Zespół koncertuje na całym świecie. Daje do 90 koncertów w ciągu roku!
fot. Dariusz Jaremek


Czytaj całość...
Program XXI Międzynarodowy Festiwal Organowy Lublin-Czuby 2017
poniedziałek, 07 sierpień 2017
image_027.jpg
Jubileusze Gieorgija Agratiny i Konstantego A. Kulki na Czubach
poniedziałek, 07 sierpień 2017
image_024.jpgW dniu 19.07. 2017 r. w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie mieliśmy okazję uczestniczyć w JUBILEUSZU GEORGIJA AGRATINY I KONSTANTEGO A. KULKI.
Na wydarzenie z udziałem tych artystów miłośnicy muzyki czekają często cały rok. Nie zawiedli się i tym razem. Mistrzowie: Georgij Agratina – fletnia Pana, cymbały, fujarka; Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce; Robert Grudzień – organy, fortepian wykonali utwory, przy których widzowie upajali się i brzmieniem muzyki, i mistrzostwem wykonania poszczególnych utworów. Wirtuozerię docenili wszyscy przybyli nagradzając wykonawców gromkimi brawami.
Nie często można dziś usłyszeć fujarkę czy cymbały. Georgij Agratina porwał swoją muzyką słuchaczy do czasów Mickiewicza i Pana Tadeusza...
Dariusz Jaremek

Czytaj całość...
Fotorelacje z koncertu inauguracyjnego festiwal organowy
piątek, 30 czerwiec 2017
image_003.jpgKoncert inauguracyjny XXI Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin - Czuby odbył się 28 czerwca o godz. 19.00 w Parafii pw. Świętej Rodziny. Tegoroczna impreza połączona jest z obchodami 30 rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lublinie i 700-lecia miasta. Podczas koncertu wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej z programem "Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie" – Jan Paweł II do młodzieży.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Na Kociej elewacji Jarek Koziara pracowity jak pszczoła, twórczy i zwinny jak Kot...
piątek, 30 czerwiec 2017
image_013.jpgTo genialne i nietuzinkowe upamiętnienie Andrzeja Kota w Lublinie zawdzięczamy Jarkowi Koziarze. Uroczyste odsłonięcie elewacji - memento Andrzeja  strzał w dziesiątkę. Wyrazem nawiązywało do lubelskich staromiejskich elewacji. Na „dziesiątkę” PRL-u, a faktycznie w trzecią rocznicę, bo PRL zaistniał od 1952 roku  Lubelskie Stare Miasto zostało fasadowo odpicowane i pojawiły się sgraffiti wybitnych Lublinian i okołolublinian. To zapewne podchwycił lubelski Artysta kształcony w Pszczelej Woli na pszczelarza. Piszę o tym dlatego,że Jarek zna pracę pszczół jak mało kto wśród artystów. Mentalność trutnia jest mu obca.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 2405
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.