ŻYCZENIA WIELKANOCNE
piątek, 23 marzec 2018
image_001.jpg
ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
życzymy Czytelnikom zdrowych i radosnych świąt,
rodzinnej  atmosfery wokół stołu świątecznego,
głębokich przemian i łask związanych z Jego Zmartwychwstaniem.
Niech  Zmartwychwstały Jezus Chrystus
Przemieni nasze  serca dając wiele radości,
nadziei i przymnoży nam wiary w Jego Zmartwychwstanie,
by  o niedzielnym poranku z głębin naszego serca wybrzmiało  radosne Alleluja!

Redakcja Niecodziennika Bibliotecznego

Czytaj całość...
Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów? - Jan Grosfeld
czwartek, 22 marzec 2018
image_003.jpgWczoraj na KUL JP II odbyło się spotkanie z prof. Janem Grosfeldem (UKSW)  poświęcone książce wydanej przez Wydawnictwo Świętego Wojciecha - Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?  Organizatorem niecodziennego wydarzenia   było Centrum Dialogu Katolicko-Żydowskiego przy Metropolicie Lubelskim oraz Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL . O książce mówili paneliści : prof. Monika Adamczyk-Garbowska (UMCS), bp Mieczysław Cisło, były Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem KEP, ks. prof. Alfred Wierzbicki (KUL), prof. Sławomir Jacek Żurek (KUL) i autor książki.

fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Zespół Opracowania Retrospektywnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie w natarciu
wtorek, 20 marzec 2018
image_002.jpgOd połowy stycznia 2018 roku Zespół Opracowania Retrospektywnego ( potocznie zwany”retro” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie im. Hieronima Łopacińskiego w składzie czterosobowym udał się do kolejnych filii bibliotecznych.
Retrokonwersji dokonują pracownicy z Działu Opracowania Zbiorów MBP: Andrzej Sztorc (Filia nr 11), Paweł  Demiańczuk (Filia nr 16 Paweł Opiłowski razem z  Martą  Giebudzińską (Filia nr 28- koordynatorem przedsięwzięcia w ramach Zespołu Opracowania Retrospektywnego).
Zbiory zgromadzone do 2002 roku dostępne są wyłącznie w katalogach kartkowych poszczególnych filii. 
Od kilkunastu lat katalog w formie elektronicznej (OPAC – Online Public Access Catalog ) umożliwia wszechstronne przeszukiwanie bazy danych zawierającej informacje o zbiorach Biblioteki.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Angelusów więcej w Lublinie na Zamku Lubelskim niż w Los Angeles?
poniedziałek, 19 marzec 2018
image_065.jpgNagroda Angelus zrodziła się w gronie ludzi kultury dawnego Duszpasterstwa Środowisk Twórczych w Lublinie, przyznawana jest od 2005 roku, a jej celem jest uhonorowanie osób (i instytucji), które służą innym, są znakiem sprzeciwu i nadziei, przywracają szacunek dla drugiego człowieka. Wśród laureatów są zarówno wybitni uczeni, ludzie sztuki i mediów, działacze społeczni, jak i skromni aktywiści organizacji charytatywnych i pomocowych. Wśród dotychczasowych 83 laureatów 12 edycji Nagrody są m.in. Ewa Dados, Karol Klauza, Tomasz Trojanowski, Grażyna Rumik, Mali Bracia Ubogich, Ryszard Tujak, Krzysztof Czyżewski, Jan Kondrak, Borys Somerschaf, kard. Paul Poupard, Andrzej Nikodemowicz, Leszek Surma, Rafał Pastwa, Urszula Bobryk, Leszek Mikita, Leszek Mądzik i inni.
(fot. Jerzy Jacek Bojarski)

Czytaj całość...
Lublin Kultura i Społeczeństwo wyróżnienie Nagrody im. Milskiego
poniedziałek, 19 marzec 2018
image_001.jpgSzanowny Panie,
W imieniu Jury Nagród SDP mam zaszczyt przekazać Panu miłą wiadomość: Jury konkursu przyznało redakcji pisma „Lublin Kultura i Społeczeństwo” wyróżnienie Nagrody im. Milskiego.
Zapraszamy serdecznie całą redakcję na uroczystość wręczenia nagród – 21 marca, środa, godz. 17.00, Dom Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5.
Z poważaniem, Bożenna Dobrzyńska Dyrektor Biura
Zarządu Głównego SDP
 


Czytaj całość...
Agata Kwiatkowska wernisaż:Sekwencje Kolorów w Galerii Okna MBP
piątek, 16 marzec 2018
image_001.jpg
Czytaj całość...
Biblio - wernisaż dyplomów inżynierskich z Uniwersytetu Przyrodniczego
czwartek, 15 marzec 2018
image_020.jpgDnia 14 marca w Galerii Biblio miał miejsce wernisaż wystawy DYPLOMÓW INŻYNIERSKICH ABSOLWENTÓW ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W LUBLINIE
Wystawa prezentuje dyplomowe prace inżynierskie z zakresu architektury krajobrazu wykonane na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w latach 2017/18, w: Katedrze Projektowania i Konserwacji Krajobrazu, Katedrze Roślin Ozdobnych, Katedrze Łąkarstwa i Kształtowania Krajobrazu.

Obok na fotografii pomocnik  promotora mgr inż. arch. kraj. Seweryn Malawski, asystent w Katedrze Projektowania i Konserwacji Krajobrazu z pracą dyplomową Piotra Montusiewicza
fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
W Rzeszowie na temat WOLNOŚCI w MUZYCE
czwartek, 15 marzec 2018
image_004.jpgNie ma lepszego sposobu na uczczenie Stulecia Odzyskania Niepodległości niż rozważania na temat Kultury Narodu, który tę niepodległość odzyskał!
Międzynarodowa Konferencja Naukowa „IDEA WOLNOŚCI W TWÓRCZOŚCI KOMPOZYTORSKIEJ I MYŚLI O MUZYCE” (z dopiskiem „Z OKAZJI 100-LETNIEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI”), która odbyła się w Rzeszowie 8 i 9 marca 2018 roku była tego dowodem najlepszym.
Wygłoszono ponad trzydzieści referatów, których tematyka obejmowała ogromne pole problemów i idei.
fot. Ewa Nidecka
Czytaj całość...
Targi Edukacyjne w Lublinie
środa, 14 marzec 2018
image_001.jpgSzeroka oferta szkół średnich i uczelni z Polski i z zagranicy, warsztaty wiedzy o rynku pracy, występy na scenie, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – to tylko fragment tego, co czeka na Zwiedzających podczas tegorocznej, czternastej już edycji Targów Edukacyjnych, które w dniach 15-16 marca 2018 roku odbędą się w Targach Lublin (ul. Dworcowa 11).
Czytaj całość...
Promocja publikacji: Rysopis kapłana...
wtorek, 13 marzec 2018
image_001.jpgWydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium, Wschodnia Fundacja Kultury Akcent, Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie
Zapraszają na promocję książki: Książka Rysopis Kapłana. Wizerunek księdza w kulturze XXI wieku, Lublin 2018
Osoby biorące udział w panelu. Prowadzący o. Tomasz Dostatni, ks. prof. Jerzy Szymik, Łukasz Janicki,  dr hab. Beata Kucia-Guściora, Krzysztof Szulej
19 marca 2018 r , godz. 17.00, Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 6.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 11 - 20 z 2593
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.