W Kazimierzówce pożegnanie dr hab Alicji Puszki, historyka z KUL
poniedziałek, 05 sierpień 2019
image_002.jpgW kościele pw. MB Częstochowskiej w Kazimierzówce. odprawiono mszę święto w intencji zmarłej. W uroczystej mszy, którą celebrował ks. prof. Edward Walewander - udział wzięli: rodzina, społeczność akademicka, koledzy, przyjaciele i sąsiedzi. Obecna była m. in. koleżanka z roku Elżbieta Kruk -europosłanka PE, oraz Stanisław Gogacz Senator RP.
Alicja Puszka urodziła się 5 września 1960 r. w Świdniku. Z KUL związana była od niemal 40 lat, najpierw jako studentka historii, a od 1987 r. wykładowca w Instytucie Historii. Rozprawę doktorską, przygotowaną na seminarium historii historiografii i dydaktyki historii na Uniwersytecie Warszawskim obroniła w 1997 r. Habilitację, na podstawie pracy "Działalność opiekuńczo-wychowawcza Zakonu Sióstr Miłosierdzia Wincentego à Paulo w Lublinie w XIX i XX wieku" uzyskała w 2014 r.
fot. Jerzy Jacek Bojarski


Czytaj całość...
XXV edycja Nagrody im. Anny Platto
poniedziałek, 05 sierpień 2019
biblioteki_wbp_002.jpgWojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie, Towarzystwo Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego oraz prywatni sponsorzy informują, że wręczenie Nagrody im. Anny Platto odbędzie się 8 sierpnia 2019 r. w Galerii WBP o godz. 11.00.
Uroczystość objął Honorowym Patronatem Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, dr Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin, Joanna Pasztaleniec-Jarzyńska – Przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Podczas Gali Nagrody im. Anny Platto jest planowane uhonorowanie inicjatorów
i fundatorów Nagrody oraz organizatorów, najdłużej zaangażowanych w realizację przedsięwzięcia od początku jej istnienia, od 1995 roku. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa „Nagroda im. Anny Platto. XXV lat” prezentująca Laureatki.
fot. Jerzy Jacek Bojarski

Czytaj całość...
Zapisz się na warsztaty rzemiosła tradycyjnego Jarmark Jagielloński | 16-18 sierpnia 2019
wtorek, 30 lipiec 2019
Od 30 lipca można będzie zapisywać się na warsztaty w ramach Jarmarku Jagiellońskiego (16-18 sierpnia 2019, Lublin). W tym roku nauczymy się wyplatać lalki motanki, rzeźbić drewniane ptaszki czy wykonywać litewskie pieśni sutartinės. Nie zabraknie też warsztatów związanych z tematem przewodnim tegorocznej edycji – pszczelarstwem.
image_001.jpg
SPRAWDZAM WARSZTATY


Czytaj całość...
Sobotni Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie
poniedziałek, 29 lipiec 2019
fot. Jerzy Jacek Bojarski
image_002.jpg
Czytaj całość...
I love Lublin!
piątek, 26 lipiec 2019
image_002.jpg
Czytaj całość...
"Poszukiwanie wspólnej historii" RishonLeZion i Lublina
piątek, 26 lipiec 2019
image_001.jpgW dniach 21 - 28 lipca 2019 roku w ramach projektu "Poszukiwanie wspólnej historii" w Lublinie przebywa grupa młodzieży z partnerskiego miasta Rishon LeZion (Izrael). Projekt dotyczy odkrywania żydowskiego Lublina zarówno w Polsce jak i w Izraelu, wśród potomków Żydów lubelskich. Podczas wizyty uczniowie szkół lubelskich i tych z Izraela odbędą szereg warsztatów przygotowanych przez Teatr NN. Dotyczyć one będą głownie historii przedwojennego Lublina i spraw związanych z życiem i zagładą Żydów lubelskich. Oprócz pracy merytorycznej nasi goście będą mieli okazję poznać obecny Lublin i region, a także wziąć udział w Carnavale Sztukmistrzów. Zwieńczeniem pobytu będzie wspólne spotkanie z udziałem wszystkich uczestników i rodzin młodzieży lubelskiej.

fot. Młodzież z Rishon LeZion na kirkucie w Kazimierzu Dolnym
Czytaj całość...
Urban Highline Festival
czwartek, 25 lipiec 2019
image_004.jpg
Czytaj całość...
PROGRAM: CARNAVAL SZTUKMISTRZÓW 2019
czwartek, 25 lipiec 2019
image_001.jpgCZWARTEK 25.07.

12.00 – 21.00 Urban Highline Festival
 - Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska,
Lubelskie Centrum Konferencyjne - Centrum Spotkania Kultur ul. Artura Grottgera
13:00 - 19:00 | Animacje i konkursy
- Stokrotka Strefa Relaksu, Błonia pod Zamkiem
Czytaj całość...
XI Głuseckie Jakubki - FESTYN RODZINNY
czwartek, 25 lipiec 2019
image_001.jpg
Czytaj całość...
Nasza Mała Biblioteka - II edycja
środa, 24 lipiec 2019
image_001_big.jpg„Nasza Mała Biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 5-8 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami oraz rodzicami.
Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę młodego czytelnika. Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od dziewięciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w Słowenii. W latach 2015-2016 odbyła się pierwsza międzynarodowa edycja projektu, w której wzięły udział wydawnictwa z Polski i Litwy, specjalizujące się w książkach dla dzieci i młodzieży.
Do udziału w drugiej edycji projektu zostały zaproszone oficyny: Paike ja Pilv z Estonii, Liels un mazs z Łotwy oraz ponownie Agencja Edytorska EZOP z Polski.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie bierze udział kolejnej edycji edukacyjnego projektu.

kliknij tutaj by obejrzeć bardzo interesujący materiał - filmik z Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Gratulujemy pomysłu, gry aktorskiej i realizacji filmu!
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 11 - 20 z 2926
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.