"Kobiety wiedzą, co robią - Lublin"
piątek, 06 wrzesień 2019
image_001.jpg(7 września) w Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12, od godz. 9:45 odbywać się będzie spotkanie z wyjątkowymi kobietami "Kobiety wiedzą, co robią - Lublin". Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy.

W spotkaniu uczestniczyć będą Prezydent Monika Lipińska, Lidia Popiel, Karolina Korwin-Piotrowska, Prof. Grażyna Ginalska, Katarzyna Miller oraz dziennikarki Wysokich Obcasów wraz z redaktorką naczelną Aleksandrą Klich.
Czytaj całość...
Pożegnanie taboru | Otwarcie wystawy i spotkanie z Andrzejem Polakowskim
środa, 04 wrzesień 2019
image_001.jpgWarsztaty Kultury zapraszają na spotkanie z fotografikiem Andrzejem Polakowskim, autorem prac dokumentujących życie narodu romskiego w latach 60. ubiegłego wieku. Spotkaniu towarzyszyć będzie otwarcie wystawy „Pożegnanie taboru”.
   

„Pożegnanie Taboru” Andrzeja Polakowskiego to plon kilku wypraw fotografika w latach 1966–67 do miejsc, gdzie za sprawą ustaw państwowych cygańskie wozy stanęły na zawsze (Grabowiec, Kraśnik Fabryczny, Lubartów, Parczew, Puławy, okolice Hrubieszowa i Lublina). Bezpośrednia inspiracja do wykonania tej serii zdjęć pochodziła od Zdzisława Kazimierczuka, który w 1966 roku zaproponował Polakowskiemu zilustrowanie przygotowywanego przez siebie zbioru reportaży. Wystawa dokumentuje osiedlanie się żyjących tam Cyganów oraz ich pierwsze kroki na „nowej drodze życia” – drodze już tylko w przenośni.
Czytaj całość...
DRZEWA | spotkanie z ilustratorem Piotrem Sochą
środa, 04 wrzesień 2019
image_001.jpg

W ramach prezentowanej w Warsztatach Kultury w Lublinie wystawy „Peekaboo / wystawa polskiej, litewskiej i ukraińskiej współczesnej ilustracji dla dzieci” zapraszamy dzieci i rodziców na spotkanie z Piotrem Sochą, autorem wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry książki „Drzewa”!
Czytaj całość...
Jerzy FicowskI, Niepamiętnik
wtorek, 03 wrzesień 2019
image_002.jpg
Czytaj całość...
110. urodziny Edwarda Hartwiga - wystawa
wtorek, 03 wrzesień 2019
image_001.jpg
Czytaj całość...
Wieczór urodzinowy Jerzego Ficowskiego w Sejnach
piątek, 30 sierpień 2019
image_001.jpg

Powiększ
Czytaj całość...
Mira Ledowska, Zza okna
wtorek, 27 sierpień 2019
image_001.jpg
Warsztaty Kultury w Lublinie mają nową pozycję książkową na swojej liście wydawniczej. Tym razem są to autobiograficzne opowiadania Miry Ledowskiej Zza okna. Autorka prezentuje w nich wydarzenia, które miały miejsce przed wojną, podczas jej trwania oraz bezpośrednio po. Opowiadania-obrazki są próbą uporania się z własną przeszłością sięgającą czasów Holocaustu. Książka jest już dostępna do kupienia na stronie www.warsztatykultury.pl/wydawnictwo
   
Czytaj całość...
Narodowe Czytanie - Nowele Polskie
wtorek, 27 sierpień 2019
  Powiększ
image_001.jpg
Czytaj całość...
Odszedł do domu Pana Ireneusz Marciszuk
piątek, 23 sierpień 2019
image_001.jpgZ ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w piątek 9 sierpnia 2019 r. w Żabiem (Wierchowina) zmarł nagle Ireneusz Marciszuk, znakomity fotografik i plastyk, mąż Katarzyny Tur-Marciszuk. Irek był współautorem wielu karpackich wystaw m.in. „Zabytki na karpackich bezdrożach”, „Za górą – historia cerkwi w Łopience” czy „Współczesny obraz pasterstwa karpackiego”. Obecnie po raz kolejny brał udział w badaniach kultury pasterskiej w polsko-ukraińskim zespole pod kierunkiem prof. Janusza Gudowskiego. W Żabiem razem z Katarzyną zajmowali się badaniami etnograficznymi, głównie strojów huculskich.

Kasi i jej rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia. 
Czytaj całość...
Nowy sezon w Teatrze Andersena w Lublinie
wtorek, 20 sierpień 2019
Szanowni Państwo,
image_003.jpgZespół Teatru im. H. Ch. Andersena z myślą o zbliżającym się nowym roku szkolnym przygotował specjalną ofertę teatralną i edukacyjną dla szkół i przedszkoli.
Wizyta w teatrze to niezwykłe doświadczenie szczególnie dla młodych widzów. Spektakle, które proponujemy zawsze dostarczają naszym widzom niezapomnianych wrażeń. Pragniemy, aby to spotkanie teatralne nie zamykało się jedynie na sali widowiskowej, ale wychodziło poza jej ramy za sprawą proponowanych przez nas warsztatów i działań edukacyjnych. Naszym mottem jest formuła „teatru otwartego” jako miejsca dostępnego dla różnych grup wiekowych, ale też form sztuki i działań.
fot. Przemysław Bator - Pod kolor
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 161 - 170 z 3094
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.