Zapisz się na warsztaty rzemiosła tradycyjnego Jarmark Jagielloński | 16-18 sierpnia 2019
wtorek, 30 lipiec 2019
Od 30 lipca można będzie zapisywać się na warsztaty w ramach Jarmarku Jagiellońskiego (16-18 sierpnia 2019, Lublin). W tym roku nauczymy się wyplatać lalki motanki, rzeźbić drewniane ptaszki czy wykonywać litewskie pieśni sutartinės. Nie zabraknie też warsztatów związanych z tematem przewodnim tegorocznej edycji – pszczelarstwem.
image_001.jpg
SPRAWDZAM WARSZTATY


Czytaj całość...
Sobotni Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie
poniedziałek, 29 lipiec 2019
fot. Jerzy Jacek Bojarski
image_002.jpg
Czytaj całość...
I love Lublin!
piątek, 26 lipiec 2019
image_002.jpg
Czytaj całość...
"Poszukiwanie wspólnej historii" RishonLeZion i Lublina
piątek, 26 lipiec 2019
image_001.jpgW dniach 21 - 28 lipca 2019 roku w ramach projektu "Poszukiwanie wspólnej historii" w Lublinie przebywa grupa młodzieży z partnerskiego miasta Rishon LeZion (Izrael). Projekt dotyczy odkrywania żydowskiego Lublina zarówno w Polsce jak i w Izraelu, wśród potomków Żydów lubelskich. Podczas wizyty uczniowie szkół lubelskich i tych z Izraela odbędą szereg warsztatów przygotowanych przez Teatr NN. Dotyczyć one będą głownie historii przedwojennego Lublina i spraw związanych z życiem i zagładą Żydów lubelskich. Oprócz pracy merytorycznej nasi goście będą mieli okazję poznać obecny Lublin i region, a także wziąć udział w Carnavale Sztukmistrzów. Zwieńczeniem pobytu będzie wspólne spotkanie z udziałem wszystkich uczestników i rodzin młodzieży lubelskiej.

fot. Młodzież z Rishon LeZion na kirkucie w Kazimierzu Dolnym
Czytaj całość...
Urban Highline Festival
czwartek, 25 lipiec 2019
image_004.jpg
Czytaj całość...
PROGRAM: CARNAVAL SZTUKMISTRZÓW 2019
czwartek, 25 lipiec 2019
image_001.jpgCZWARTEK 25.07.

12.00 – 21.00 Urban Highline Festival
 - Trybunał Koronny, Wieża Trynitarska, Brama Krakowska,
Lubelskie Centrum Konferencyjne - Centrum Spotkania Kultur ul. Artura Grottgera
13:00 - 19:00 | Animacje i konkursy
- Stokrotka Strefa Relaksu, Błonia pod Zamkiem
Czytaj całość...
XI Głuseckie Jakubki - FESTYN RODZINNY
czwartek, 25 lipiec 2019
image_001.jpg
Czytaj całość...
Nasza Mała Biblioteka - II edycja
środa, 24 lipiec 2019
image_001_big.jpg„Nasza Mała Biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 5-8 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami oraz rodzicami.
Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę młodego czytelnika. Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od dziewięciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w Słowenii. W latach 2015-2016 odbyła się pierwsza międzynarodowa edycja projektu, w której wzięły udział wydawnictwa z Polski i Litwy, specjalizujące się w książkach dla dzieci i młodzieży.
Do udziału w drugiej edycji projektu zostały zaproszone oficyny: Paike ja Pilv z Estonii, Liels un mazs z Łotwy oraz ponownie Agencja Edytorska EZOP z Polski.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie bierze udział kolejnej edycji edukacyjnego projektu.

kliknij tutaj by obejrzeć bardzo interesujący materiał - filmik z Filii nr 8 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Gratulujemy pomysłu, gry aktorskiej i realizacji filmu!
Czytaj całość...
CARNAVAL SZTUKMISTRZÓW Lublin 25-28 lipca 2019
środa, 24 lipiec 2019
Dekada z Carnavalem Sztukmistrzów w Lublinie! 25-28 lipca 2019 r.
W ostatni weekend lipca, jak co roku Lublin zamieni się w wielką scenę sztuki nowego cyrku. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ponieważ Carnaval Sztukmistrzów obchodzi w tym roku 10. urodziny!

Carnaval Sztukmistrzów to najbardziej charakterystyczny i najlepiej rozpoznawany w Polsce spośród lubelskich festiwali. Odwiedza go co roku rekordowa ilość gości, hotele pękają w szwach, lokalni przedsiębiorcy osiągają w tym czasie najwyższe zyski. Miasto zyskuje odświętny wygląd,  a fotografie i relacje video, pokazujące artystów w cyrkowych stylizacjach oraz high-linerów przechadzających się ponad dachami miasta trafiają do polskich i zagranicznych mediów.
image_001.jpg
Czytaj całość...
Spotkaj ich wszystkich na Jarmarku Jagiellońskim
wtorek, 23 lipiec 2019
image_001.jpg
Już wkrótce na ulicach Starego Miasta w Lublinie ponad 250 twórców ludowych i rzemieślników zaprezentuje swoje regionalne tradycje i wspaniałe wzornictwo. To wszystko w ramach Jarmarku Jagiellońskiego (16-18 sierpnia 2019), który w tym roku poświęcony jest pszczelarstwu. Warto także wspomnieć, że w ramach obchodów 450-lecia Unii Lubelskiej do Lublina przyjedzie mocna grupa litewskich twórców.


Jarmark Jagielloński w Lublinie jest największym jarmarkiem w Polsce skupiającym wyłącznie twórców reprezentujących dziedziny twórczości oparte o regionalne wzornictwo i techniki wykonania. Na Jarmarku nie można wykupić stoiska. Organizatorzy z ramienia Warsztatów Kultury w Lublinie wybierają i zapraszają artystów, którzy wyróżniają się szczególnym kunsztem rzemieślniczym. Liczy się nawiązanie do lokalnej tradycji, wzorów, spuścizny rodzinnej. Ponadto co roku podczas Jarmarku Jagiellońskiego każdy z zaproszonych twórców podlega ocenie merytorycznej przeprowadzanej przez komisję konkursową. Dzięki temu jakość prezentowanych na festiwalu produktów jest ściśle kontrolowana.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 181 - 190 z 3094
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.