"WYRAŻAM RADOŚĆ,ŻE LUBLIN ŻYJE"
piątek, 26 maj 2017
image_001.jpg
Wszystko 700-lecia Lublina i jeszcze... most
piątek, 26 maj 2017
Fotorelacje z otwarcia mostu Jerzy Jacek Bojarski
image_001.jpg
Czytaj całość...
Rozmowa: Ewa Stachniak i Marta Piasecka o "Bogini tańca"
piątek, 26 maj 2017
Ewa Stachniak i Marta Piasecka
Fotorelacje : Jerzy Jacek Bojarski

image_010.jpg
Czytaj całość...
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Ewą Stachniak
czwartek, 25 maj 2017
image_001.jpg

Czytaj całość...
Delegacja z Merem Drohobycza w Lublinie
środa, 24 maj 2017
Delegacja z Drohobycza w "Hades Szeroka - knajpie filarem kultury" z okazji 10. Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza
image_013.jpg

Czytaj całość...
Zbigniew Dmitroca na Czechowie spotkał się z przedszkolakami
środa, 24 maj 2017
image_002.jpgDnia 22 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oddziale Dziecięcym Filii nr 12 odbyło się spotkanie ze znanym i lubianym autorem książek dla dzieci Zbyszkiem Dmitrocą. Najmłodsi czytelnicy zapoznali się z ostatnio napisanymi dla nich książkami , które właśnie trafiły do księgarń.
Największe jednak emocje wzbudził wykonany przez autora "Teatrzyk jak się patrzy", w którym dzieci wzięły czynny udział. Radosnej zabawie nie było końca, przed oczyma przedszkolaków przesuwał się korowód zwierząt mądrych i płochych, które śmieszyły i roztropnie uczyły jak ciekawy jest świat.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Aleksiej i jego fortepiany
poniedziałek, 22 maj 2017
XVIII Wielkanoc Rodaków ze Wschodu w Polsce

image_002.jpgTak naprawdę, to głównie ze względu na jedną osobę, poznaną podczas wycieczki po Polsce z Rodakami ze Wschodu, postanowiłem coś o tym napisać.
Ale do rzeczy. 17. marca 2017 roku Dariusz Śladecki, dyrektor Domu Polonii w Lublinie (Oddział Wspólnoty Polskiej w Warszawie), zadzwonił do mnie z pewną propozycją - czy zechciałbym wybrać się na kilkudniową wycieczkę autokarową z Rodakami ze Wschodu, którzy, zaproszeni przez polskie rodziny, przyjechali do naszego kraju na Wielkanoc. Miałem pełnić rolę fotografa. Zgodziłem się.
Głównym organizatorem wielkanocnej pielgrzymki Polaków ze Wschodu do Ojczyzny (już po raz 18!) było lubelskie Stowarzyszenie „Wspólne Korzenie” we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspólnota Polska. Nie udałoby się tak dużego projektu przeprowadzić bez pomocy i przychylności władz miast, do których wybieraliśmy się.
fot. archiwum bh

Czytaj całość...
Anna Kamieńska w moim życiu: wspomnienia syna poetki Pawła Śpiewaka.
czwartek, 18 maj 2017
image_004.jpgDnia 21 kwietnia 2017r. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie odbyło się wyjątkowe spotkanie z prof. Pawłem Śpiewakiem -  socjologiem,  historykiem, publicystą i komentatorem przemian społeczno-politycznych, dyrektorem Żydowskiego Instytutu Historycznego. Jest on synem Anny Kamieńskiej i Jana Śpiewaka – małżeństwa poetów. Współorganizatorka spotkania Marzena Mariola Podkościelna zaprosiła profesora do przyjazdu do Krasnegostawu i podzielenia się swoimi wspomnieniami na spotkaniu.
Anna Kamieńska urodziła się 12 kwietnia 1920r. w Krasnymstawie. W wierszu „Krasnystaw me genuit ” pisała: Urodziło mnie miasteczko o dzikiej nazwie półruskiej-/ Krasnystaw odbijał zachody jarzębinowym pluskiem…
fot. ze zbiorów PBP - Joanna Radziszewska
Paweł Śpiewak i Marzena Mariola PodkościelnaCzytaj całość...
Mariusz Drzewiński Malarstwo
czwartek, 18 maj 2017
image_001.jpg
Promocja książki: Kapłański testament sługi Mesjasza
wtorek, 16 maj 2017
image_012.jpgWydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej „Gaudium” zorganizowało promocję książki Kapłański testament sługi Mesjasza autorstwa ks. Grzegorza Pawłowskiego (Jakuba Hersza Grinera), która odbyła się 16 maja (wtorek) o godz. 17:00 w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
Szczególnym Gościem był ks. Prymas Senior abp Henryk Muszyński. Oprawę muzyczną zapewni chór Carillon pod dyrekcją pana Marka Mroza.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
ks. Grzegorz Pawłowski i ks. Prymas Henryk Muszyński
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 30 z 2405
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.