Skrzydło i nóżka - opowieść muzyczno-literacka
wtorek, 26 wrzesień 2017
image003.jpgSkrzydło i nóżka - opowieść muzyczno-literacka 26 września 2017, godz. 10.00

Sala Koncertowa PFK Sopot, Opera Leśna Las pełen dźwięków 2017. Mali artyści w Operze Leśnej

„Skrzydło i nóżka” to muzyczno-literacka opowieść o najwspanialszym instrumencie solowym, jakim jest fortepian. Anna Czerwińska-Rydel, autorka wielu muzycznych książek dla dzieci, opowie o budowie fortepianu, historii instrumentu, sposobach gry i najsłynniejszych kompozytorach muzyki fortepianowej. Paweł Rydel zaprezentuje natomiast najmłodszym instrument od strony muzycznej, grając na nim utwory od najdawniejszych do współczesnych.
Autor i prowadzący: Anna Czerwińska-Rydel i Paweł Rydel
Czytaj całość...
Niedosyt Anny Czerwińskiej Rydel na 700-lecie Lublina
wtorek, 26 wrzesień 2017
image_033.jpgDlaczego niedosyt? Anna Czerwińska-Rydel to Antoine de Saint-Exupéry w spódnicy. Jej książki i opowiadania są bardzo mądre. Uczy nas i bawi. Pisze o ludziach z pasją, porusza wszelkie problemy dzisiejszego świata: miłości, bliskości, ba nawet samotności. W jej książkach, jak i duszy gra muzyka.
Na stałe mieszka w Gdańsku, a zakochana jest w Lublinie. Jeździ po Polsce na spotkania autorskie promując swoje książki, ale nasz gród ukradł jej serce.  Wczoraj na zaproszenie organizatorów - Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej-Panel Turystyczny odwiedziła nasze miasto. Lubelskie Centrum Konferencyjne pulsowało życiem.
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
PUNKT WIDZENIA - Galeria Autorska Łucjan
poniedziałek, 25 wrzesień 2017
image_001.jpgSerdecznie zapraszam do Galerii Autorskiej Łucjan (Lublin, ul. Bernardyńska 12)
25.09 (poniedziałek), godz. 16.00 Wernisaż
IHAR KEBETS, VALERY STRATOVICH, VOLGA BUKHOUKA, PIOTR ŁUCJAN

25.09 (wtorek), godz. 20.00 Spotkanie autorskie
OŁEKSANDR BOJCZENKO - prowadzenie o. TOMASZ DOSTATNI
image_002.jpg
 


Czytaj całość...
BiblioLab LUBLIN 2017
piątek, 22 wrzesień 2017
Powiększ
image_001.jpg
Czytaj całość...
II Koncert VI Festiwalu Nikodemowicza, recital wokalny, niedziela 17.09.2017
czwartek, 21 wrzesień 2017
II Koncert  VI Festiwalu Nikodemowicza, recital wokalny, niedziela 17.09.2017, Trybunał Koronny.
image_001.jpgCóż to był za wieczór. Dwie Piękne Dziewczyny przeniosły nas w krainę Sans Souci. Miało w tym swój udział repertuarowe menu, którego danie główne stanowiły piosenki dla dzieci / przez dorosłych - niezupełnie słusznie - przyjmowane jako – beztroskie/.  Ale trzeba je było przecież przygotować, dosmakować i podać. A tu już wszystko zależało od artystek.
Sopranistka Katarzyna Laskowska, obdarzona czarującym głosem i wspaniałym talentem aktorskim, i towarzysząca jej wdzięcznie, z prostotą i ogromnym wyczuciem pianistka Monika Polaczek – Przestrzelska zrobiły z tego repertuaru istne cudeńka, klejnociki.
fot. Danuta Warzęchowska
Czytaj całość...
Artyści z naszego podwórka...21 Zbigniew Gorlak
wtorek, 19 wrzesień 2017
image_001.jpg
Czytaj całość...
VI Festiwalu Nikodemowicza, I Koncert Inauguracyjny 16.09.2017
wtorek, 19 wrzesień 2017
VI Festiwalu Koncert I, Inauguracyjny, dnia 16 września 2017 r., godz. 18.00 Trybunał Koronny
Jest taka cisza, w której słyszysz NIESŁYSZALNEGO (1)
image_002.jpgSzłam w kierunku Trybunału Koronnego krokiem spokojnym i z uwagą przyglądałam się ludziom, którzy późnym sobotnim popołudniem wypełnili piękną lubelską starówkę gwarem rozmów i śmiechu czyli radością wspólnego bycia. Jedyny zgrzyt  stanowiła zbyt głośna muzyka, która wdzierała się w ten pogodny nastrój (deszcz właśnie przestał padać) dość prymitywną, mogącą przyprawić o palpitacje serca nutą basu.
To Lubelskie Święto Młodego Cydru rozstawiło na błoniach pod Zamkiem swoją estradę…
I choć cieszy fakt wielkiej różnorodności akcji mniej lub bardziej artystycznych w Lublinie, to na szczęście dźwięki te mogłam zostawić za sobą i wejść do cichego wnętrza Trybunału, aby tam z garstką zainteresowanych świętować rozpoczęcie VI Międzynarodowego Festiwalu Andrzej Nikodemowicz - Czas i Dźwięk. Można upajać ciało, a można (i to nawet zdrowiej) – ducha (choć i ciało nie jest wtedy przyjemności pozbawione). Ci, którzy weszli na piętro Trybunału, doskonale wiedzieli w jakim celu. A ten pierwszy wieczór festiwalowy, jak się okazało, niósł duży ładunek emocji. Nie tylko bowiem koncert, nie tylko muzyka Bacha, Schumanna, Nikodemowicza, ale i pierwsze wspomnienia…
Czytaj całość...
Fotografika Paweł D. Znamierowski: Lublin- inne spojrzenia
poniedziałek, 18 wrzesień 2017
image_001.jpg
Lubliniana 2017 w Galerii Wirydarz
piątek, 15 wrzesień 2017
image_003.jpgLubliniana 2017 to zbiorowa wystawa 24. wybitnych polskich malarzy z okazji 700 – lecia Nadania Praw Miejskich Lublinowi. W ramach ekspozycji zaprezentujemy najnowsze  dzieła powstałe specjalnie z okazji rocznicy 700 – lecia Lublina. W projekcie wezmą udział wybitni artyści związani z galerią Wirydarz, którzy w swoim indywidualnym stylu uchwycą piękno Koziego Grodu: Józef Panfil, Prof. Stanisław Baj, Prof. Kiejstut Bereźnicki, Franciszek Maśluszczak, Stasys Eidrigevicius, Prof. Waldemar J. Marszałek, Rafał Eret, Prof. Stanisław Białogłowicz, Dominika Stawarz-Burska, Marek Andała, Andrzej Kacperek, Andrzej Borowski, Wojciech Zieliński, Paweł Kotowicz, Artur Kardamasz, Włodzimierz Kwiatkowski, Janusz Szpyt, Ewa i Roman Fleszar, Tomasz Bachanek, Edward Dwurnik, Piotr Naliwajko, Katarzyna Zwolińska, Tomasz Kawiak.

MAREK ANDAŁA
Świt na Dominikańskiej
pastel olejny, 35×93, 2017


Czytaj całość...
"Lublin z Czwartku"
piątek, 15 wrzesień 2017
  image_002.jpgZapraszamy na Wzgórze Czwartek - ogrodzenie kościoła pw. św. Mikołaja  i  do Galerii Po 111 Schodach, Sala Belkowa, przy ul. Bernardyńskiej 14a na wystawę fotografii  "Lublin z Czwartku”
  Na wystawie pokażemy fotografie, obrazy, grafiki i rysunki, które zobrazują zmiany w krajobrazie Lublina widzianym z czwartkowego wzgórza i zmiany funkcji tego obszary.  Wystawie nie towarzyszą spotkania, wernisaże, prezentacje, a tylko miejsce na Czwartkowym Wzgórzu  przy kościelnej dzwonnicy i osobiste interakcje z lubelskim krajobrazem.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 30 z 2459
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.