"Wernisaże literackie Akcentu"
piątek, 31 styczeń 2020
image_001.jpgOśrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” oraz Wschodnia Fundacja Kultury „Akcent” serdecznie zapraszają na spotkanie z cyklu „Wernisaże literackie Akcentu” z Elizą Leszczyńską-Pieniak
eseistką, reportażystką, nauczycielką, miłośniczką literatury i sztuki połączone z promocją jej książki
Czarodzieje wyobraźni. Portrety polskich ilustratorów

Prowadzenie: Grażyna Lutosławska
Czytaj całość...
Archiwalne zdjęcia obozu zagłady w Sobiborze
czwartek, 30 styczeń 2020
image_001.jpgKilka zdjęć wykonanych w niemieckim obozie zagłady w Sobiborze przez członków jego załogi, odkrytych przez stowarzyszenie Bildungswerk Stanisław Hantz e. V. (tzw. kolekcja Niemanna), znajdzie się na wystawie dokumentującej historię obozu.
Ekspozycja powstaje w Muzeum i Miejscu Pamięci w Sobiborze, oddziale Państwowego Muzeum na Majdanku. Będzie przedstawiać funkcjonowanie obozu w Sobiborze w kontekście akcji „Reinhardt” – przeprowadzonej przez III Rzeszę Niemiecką masowej eksterminacji Żydów w Generalnym Gubernatorstwie.
Oprócz nowo odkrytych zdjęć i dokumentów, odwiedzający zobaczą 500 obiektów znalezionych w Sobiborze podczas prac archeologicznych. W większości są to przedmioty osobiste pomordowanych.


Czytaj całość...
Spotkanie autorskie z Arturem Grabowskim
czwartek, 30 styczeń 2020
image_002.jpg
Czytaj całość...
Schulznięci wylądowali - Planeta Schulz
środa, 29 styczeń 2020
image_006.jpgW sali TNN we wtorek zgromadzili się pasjonaci od Bruno Schulza. Tego wieczoru odbyło się spotkanie z twórcami i bohaterami monograficznego numeru czasopisma „Konteksty” (2019 / nr 1-2) poświęconego twórczości Brunona Schulza i Międzynarodowemu Festiwalowi Brunona Schulza w Drohobyczu - a zatytułowanego Planeta Schulz, liczącego 596 stron.
Pięć osób czarowało  nas Drohobyczem Schulza i tekstami autorów czasopisma. Przybył na nie redaktor naczelny kwartalnika  dr Zbigniew Benedyktowicz. Tego wieczoru przed wejściem na salę spotkania - w korytarzu - można było zapoznać się ze starszymi numerami wyjątkowego kwartalnika. Planetę Schulz promował także prof. Paweł Próchniak.
Od lewej: Zbigniew Benedyktowicz, Paweł Próchniak, o. Tomasz Dostani OP, Wiera Meniok i Grzegorz Józefczuk
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Jacek Kośmiński, Intuicja w obrazie
wtorek, 28 styczeń 2020
image_001.jpg
Czytaj całość...
Skatepark Rusałka
wtorek, 28 styczeń 2020
image_002.jpgJuż w wkrótce do nowoczesnych obiektów sportowych i rekreacyjnych Miasta Lublin dołączy Skatepark Rusałka. Jego budowa właśnie się zakończyła i obiekt jest już po odbiorach technicznych. Skatepark zostanie dopuszczony do użytkowania po uzyskaniu pozwolenia od nadzoru budowlanego. Ze skateparku będzie można korzystać po oficjalnym otwarciu, które nastąpi jeszcze w lutym.


Czytaj całość...
"Zwierzę się Wam"
poniedziałek, 27 styczeń 2020
image_001.jpg
Promocja kwartalnika "Kontesty" PLANETA SCHULZ
poniedziałek, 27 styczeń 2020
image_001.jpg
Czytaj całość...
Andrzej M. Krawczyk, fantasmagorie
poniedziałek, 27 styczeń 2020
image_017.jpg
Czytaj całość...
Krystyna Staś, Kwiaty
środa, 22 styczeń 2020
image_001.jpg
Powiększ
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 30 z 3094
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.