XI Międzynarodowy Festiwal Organowy
piątek, 05 październik 2007
XI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORGANOWY
KOŚCIÓŁ ŚW. RODZINY LUBLIN CZUBY

 
W 20 rocznicę wizyty
J a n a  P a w ł a  II
 w Parafii św. Rodziny
w Lublinie
 
LATO - 2007
Środy godz.19.00
Festiwal Organowy - Zdjęcie 1
Czytaj całość...
Ad memoriam Bogusława Michałkiewicza (1958-2007)
czwartek, 04 październik 2007
Pogrzeb   W piękny wrześniowy słoneczny dzień wielu przyjaciół  przyszło modlić się do kaplicy cmentarnej na Majdanku za duszę śp. Bogusia. Podczas homilii pogrzebowej ks. prałat Tadeusz Pajurek bardzo ciepło zawarł w słowach to, co nasz kolega przeżył w tak krótkim życiu. To tylko 49, a może aż  49 lat. Każdy ma inną długość życia wyznaczoną przez Opatrzność. Mówił o jego wrażliwości, o jego różnorakich  pracach jakie wykonywał i chęci do życia. O krótkiej, bo zaledwie rocznej historii bycia mężem naszej koleżanki Anny. To prawda, że Boguś nie był aniołem, ale był dobrym człowiekiem.
Czytaj całość...
Wernisaże u Michalaków
wtorek, 02 październik 2007
Dwie wystawy: Danuty Wierzbickiej "Spojrzenie z Albrechtówki" i Ewy Zarzyckiej "Teksty i akwarele" otwarto 29 IX br. w Kazimierzu Dolnym u pp. Michalaków. Posłuchajmy co powiedziały obie panie na otwarcie wystawy. Najpierw  mieszkanka Albrechtówki, dystansująca się od tłumów kazimierskich – Danuta Wierzbicka, a potem znana i uznana performerka Ewa Zarzycka. Poniżej fotografie z otwarcia wystawy.
(jjb)
U Michalaków - Zdjęcie 002

Czytaj całość...
Bliźniak w Europie - Rishon Le Zion
wtorek, 02 październik 2007
Bliźniak w Europie - Zdjęcie 015W sobotę 29 IX 2007 został nadany program o miastach partnerskich Lubelszczyzny „Bliźniak w Europie”. Redaktor Monika Januszek z  Radia Lublin rozmawiała o Rishon Le Zion (Izrael) z Iwo Weremko, urzędnikiem  promocji miasta Lublina  i Jerzym Jackiem Bojarskim, autorem programu realizowanego od 2003 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie: ”Biblioteczne okno na świat miast partnerskich Lublina”.
Czytaj całość...
Odpust św. Michała Archanioła na Bronowicach
wtorek, 02 październik 2007
Odpust na Bronowicach - Zdjęcie 001Michał to imię teoforyczne, posiadające element [el -BÓG], hebrajskie mika-el znaczy po polsku "Któż jak Bóg". Natomiast czym są aniołowie? - są istotami różnymi od natury ludzkiej, ale przynależą do stworzeń Bożych i przez to są nam bliscy. Angelus po polsku znaczy posłaniec, zwiastun, a nawet poseł, po grecku zaś angelos.

Czytaj całość...
Remonty budowlane w filiach MBP
poniedziałek, 01 październik 2007
Remonty budowlane w filiach MBPWkrótce  na początku października ruszą prace remontowo – budowlane  w lokalach filii bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej  im. H. Łopacińskiego w Lublinie przy ul. Braci Wieniawskich 5  i Grażyny 13. Tak wyglądają lokale na Czechowie przed rozpoczęciem długo oczekiwanej gruntownej modernizacji – patrz na fotografie niżej zamieszczone.

Czytaj całość...
Wilkonia trzeba zobaczyć
piątek, 28 wrzesień 2007
Józef WilkońW katalogu Galerii Sceny Plastycznej KUL  sam ilustrator książek – Józef Wilkoń  mówi jak rodzi  się ilustracja?
Bardzo prosto, jeśli się wie i umie parę rzeczy. Najpierw trzeba wiedzieć jak wygląda to wszystko, co chce się namalować: człowiek, ryba, ptak, liść czy zwierzą. Później wiedzieć jak się porusza, wszystko co biega, pełza, pływa i lata. Dla wielu to już koniec edukacji. Niektórzy jednak idą dalej, potrafią namalować porę dnia, księżyc żeby świecił, ptaka żeby śpiewał, potrafią nawet namalować  smutek i radość, strach i odwagę.
Czytaj całość...
Akompaniament do wspomnień
czwartek, 27 wrzesień 2007
Autorzy wieczoruW Studiu Muzycznym Polskiego Radia Lublin 18 IX br.  miało miejsce spotkanie z Marią  Drue, autorką książki wspomnieniowej „Swoją drogą”. Urodzona w Krakowie, po wojnie znalazła się w Londynie. Komponowała piosenki, pisała teksty, akompaniowała w kabaretach m.in. Mariana Hemara i Wiktora Budzyńskiego. W artystyczny sposób  książkę prezentowali aktorzy: Katarzyna Łaniewska i Wojciech Machnicki, który poruszył słuchaczy śpiewem: Kiedy znów zakwitną białe bzy. Przy fortepianie zasiadła sama autorka. Zamiast pytań i dyskusji, było interesujące posłowie redaktora Leszka Gzeli o rodzinie Drue z Lublina.
Czytaj całość...
Nadeszła złota jesień polska, jesień astronomiczna
środa, 26 wrzesień 2007
JesieńPrzyszła precyzyjnie 23 września. Tak wygląda o poranku w wąwozie lubelskim między  LSM a Czubami. Piękne wschodzące słońce i rozpierzchające się mgły.

W pl.wikipedia czytamy:
Jesień astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy jesiennej i trwa do momentu przesilenia zimowego, co w przybliżeniu oznacza na półkuli północnej okres pomiędzy 23 września a 22 grudnia (czasami daty te wypadają dzień wcześniej lub dzień później, a w roku przestępnym mogą być dodatkowo cofnięte o jeden dzień). Podczas jesieni astronomicznej dzienna pora dnia jest krótsza od pory nocnej, a ponadto z każdą kolejną dobą dnia ubywa, a nocy przybywa.
(jjb)
Czytaj całość...
Proch... Dusza... Pamięć...
wtorek, 25 wrzesień 2007
Andrzej Widelski
Andrzej Widelski
Otwarciem wernisażu  Andrzeja Antoniego Widelskiego  ”proch...dusza...pamięć....” rozpoczęto Dni Majdanka. W  katalogu czytamy o doświadczeniu spotkania artysty jako małego chłopca z obozem zagłady Majdanka...proch…dusza…pamięć..., o tekście  odautorskim do grafik i około malarskim, oraz słowa prof. KUL Prof. Lechosława Lameńskiego,  W zaczarowanym kręgu. Rysografie Andrzeja Antoniego Widelskiego.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 231 232 233 234 235 236 237 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 2341 - 2350 z 2364
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.