"Głosy i glosy" księdza prałata Alfreda Wierzbickiego
czwartek, 08 maj 2008
Głosy i glosy - Zdjęcie 001W lubelskiej kawiarni artystycznej Hades  odbyła się promocja szóstego już tomu wierszy księdza profesora Alfreda Wierzbickiego. Tomik - opublikowany przez  wydawnictwo TEST - nosi tytuł: "Głosy i glosy".
Autor jest prorektorem Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie, a także dyrektorem Instytutu Jana Pawła II KUL-u, i redaktorem naczelnym kwartalnika "Ethos''
(bjj)

Czytaj całość...
Byczyna
poniedziałek, 05 maj 2008
Byczyna - Zdjęcie 042Byczyna to gmina położona około 15 km od Kluczborka. Na jednej z tablic przytwierdzonej do historycznego muru czytamy: "Jest jedynym z niewielu  miasto w Polsce, w którym średniowieczne mury zachowały niemal w całości. Przypuszczalnie  powstały w XV i XVI wieku. Otaczają miasto linią owalną, spłaszczoną  na osi dłuższej wschód – zachód. Długość obwarowań wynosi 912,5 m.
Czytaj całość...
Średniowieczny gród rycerski Biskupice-Brzóski
poniedziałek, 05 maj 2008
Byczyna - Zdjęcie 037W gminie Byczyna w pobliskich  Biskupicach-Brzóski powstał warowny  Gród-Hrad Polsko-Czeskiego Centrum Szkolenia Rycerstwa. Gród położony jest nad zalewem  Brzóski o pow. 42 ha. W obiekcie tym spotykają się miłośnicy rycerstwa i turniejów. Obiekt został zbudowany na wzór średniowiecznego grodu, gdzie spotykają się bractwa z całej Europy. Na terenie grodu znajduję się też część hotelowa.
(bjj)
Czytaj całość...
Święto książki w filii nr 31 MBP
środa, 30 kwiecień 2008
Święto Książki w Filii nr 31 - Zdjęcie 002W filii nr 31 na osiedlu Nałkowskich dzieci z przedszkola nr 66  uczciły "święto książki" - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w sposób nieszablonowy. Najpierw była lekcja biblioteczna. Potem miejscowi gmnazjaliści przygotowali dla przedszkolaków czytanie wierszy i bajek.
Czytaj całość...
Życie za życie
środa, 30 kwiecień 2008
Życie za życie - Zdjęcie 014W muzeum na Majdanku miała miejsce dyskusja dotycząca postaw Polaków wobec eksterminacji Żydów w czasie  II wojny światowej. Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu  Życie za życie zrealizowanego przez Macieja Pawlickiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Patriotyzm jutra”.
Czytaj całość...
Apostoł w podróży służbowej
piątek, 25 kwiecień 2008
Wystawę poświęconą Zbigniewowi Herbertowi można zobaczyć jeszcze na placu Litewskim. Ta interesująca ekspozycja zorganizowana przez Miejska Biblioteką Publiczna w Lublinie zwraca na siebie uwagę. Wiele osób zatrzymuje się  na chwile refleksji, by poznać Herberta jako znawcę historii sztuki. Taki rodzaj wystawy podoba się  zapytanym mieszkańcom Lublina.
(bjj)
Zbigniew Herbert. Apostoł w podróży służbowej. - Zdjęcie 068
Czytaj całość...
Zawieprzyce
środa, 23 kwiecień 2008
Zawieprzyce - Zdjęcie 159położone są zaledwie 20 km od Lublina w kierunku północno-wschodnim w gminie Spiczyn , powiecie Łęczyńskim.. Tutaj na wzgórzu zlokalizowany był  u zbiegu rzek  Wieprza. i Bystrzycy około 1460 r.  zamek obronny, który pełnił te funkcje na trakcie wiodącym z Litwy do Lublina.
Czytaj całość...
Na obcą przemoc skazani. Na los tułaczy i niewolę
środa, 23 kwiecień 2008
Na obcą przemoc skazani ... - Zdjęcie 002W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6, ul. Krochmalna 29 –   czynna  jest ekspozycja do 9 maja 2008 r. , która została przygotowana przez Annę Woroniak, pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
W ulotce zaproszeniu czytamy:
„to wystawa o obozach przejściowych utworzonych przez Niemców, które funkcjonowały w latach 1940-1944, na ulicy Krochmalnej 6 i 31.
Czytaj całość...
V FESTIWAL KSIĄŻKI W PUŁAWACH
środa, 23 kwiecień 2008
Festiwal Książki - Zdjęcie 00920 – 27 kwietnia 2008
Pod patronatem Prezydenta Miasta Puławy po raz kolejny w Puławach obchodzimy święto pisarzy, książek i czytelnictwa.

W niedzielę 20 kwietnia rozpocznie się V Festiwal Książki organizowany przez Bibliotekę Miejską w Puławach w związku z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W programie tej imprezy obok spotkań autorskich Katarzyny Grocholi, Andrzeja Stasiuka, Moniki Luft, Macieja Orłosia, Wioletty Piaseckiej, Grzegorza Kasdepke, Kazimierza Szymeczko, zaplanowano cykl warsztatów czytelniczych, prezentacji multimedialnych, zajęć edukacyjnych, spektakli teatralnych i inscenizacji bajek dla dzieci. Wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu będą miały miejsce w Pałacu Czartoryskich, Bibliotece Miejskiej oraz w Filiach bibliotecznych na terenie miasta. Dzięki dofinansowaniu imprezy przez Gminę Miasto Puławy wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
W załączeniu szczegółowy program imprez.

ORGANIZATOR:
Biblioteka Miejska w Puławach
tel. 081 886-44-61
dyrektor@biblioteka.pulawy.pl
Czytaj całość...
VII Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie Unia 2008
środa, 09 kwiecień 2008
VII Młodzieżowe Warsztaty Dziennikarskie - Zdjęcie 001W dniach 2-4 kwietnia 2008 r.  pt. „Kulisy mediów” odbyły się warsztaty dziennikarskie dla młodzieży szkolnej. Jak powiedziała nam organizatorka –koordynator przedsięwzięcia Beata Bożek, polonistka z  III LO im. Unii Lubelskiej, nowością warsztatów są odwiedziny Radia i Telewizji  Lublin.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 2371 - 2380 z 2488
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.