Desant Aniołów w Puławach
środa, 12 grudzień 2007
Desant Aniołów w Puławach - Zdjęcie 065W Miejskiej Bibliotece w Puławach swoje prace wystawił popularny malarz Andrzej Antoni Widelski. Jest to kolejna jego wystawa w tym roku, ale w większości są to nowe obrazy, dotąd nie pokazywane. Widać, że artysta tchnął pędzlem inne życie, anioły są gotowe do „lotu”, a nie jak dotąd przyklejone do płótna-statyczne. Kolorystyka obrazów i przenikanie się światła, zwłaszcza w czterech  większych  „ikonach” anielskich, czyni ich przestrzeń metafizyczną.  Odbiorca czuje, że towarzyszy mu ktoś „trzeci”.
Czytaj całość...
Otwarcie klubu literackiego Alchemia
poniedziałek, 10 grudzień 2007
Alchemia - Zdjęcie 001III  Święto Śledzia odbyło się  pod czujnym okiem naszego poety Józefa Czechowicza w jego muzeum, w domu Rabininów, podczas, którego oficjalnie otwarto klub literacki Alchemia, Imprezę zorganizowali:  Waldemar Sulisz - prezes Kresowej Akademii Smaków i Zbigniew Lemiech Wydawnictwo – Drukarnia L-Print.
Czytaj całość...
Dwa dni Lubelskich obchodów roku Josepha Conrada-Korzeniowskiego w 150. rocznicę urodzin pisarza
czwartek, 06 grudzień 2007
Conrad Joseph Korzeniowski - Zdjęcie 051
Lubelskie obchody rozpoczęły się 28 XI br. w kinie Bajka "Conradowskim maratonem filmowym".  Najpierw czytanie fragmentów listów Josepha Conrada-Korzeniowskiego przez Jacka Króla, aktora Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Potem - projekcja dwóch filmów opartych na twórczości Josepha Conrada-Korzeniowskiego:  "Smuga Cienia", reż. Andrzej Wajda, 1976 r., czas trwania 100 min; oraz  "Czas Apokalipsy", reż. Francis Ford Coppola, 2001 r., czas trwania 203 min. Drugiego dnia na Zamku Lubelskim "Spotkanie z Conradem i jego twórczością".
Czytaj całość...
Ryszard Kiwerski z "Zamku" w Galerii u Leszka Mądzika
czwartek, 06 grudzień 2007
 Od 30 listopada 2007 r. w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) można oglądać wystawę prac Ryszarda Kiwerskiego. W katalogu przygotowanym na wernisaż czytamy ( www.kul.lublin.pl/art_2705.html): „Ryszard Kiwerski urodził się w 1930 r. W latach 1950-1955 studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tam współtworzył i działał w Grupie Zamek- awangardowej grupie będącej wyrazem buntu przeciwko nakazanemu socrealizmowi.Wernisaż Ryszarda Kiwierskiego - Zdjęcie 029

Czytaj całość...
Portret fotografia Krzysztofa Kuzko
czwartek, 06 grudzień 2007
Portret Krzysztofa Kuzko - Zdjęcie 001W filii Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice przy  ul. Hutniczej można oglądać wystawę fotograficzną Krzysztofa Kuzko – wiceprezesa Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Czytaj całość...
Trzech Lubelskich Plastyków
wtorek, 04 grudzień 2007
Trzech Lubelskich Plastyków - Zdjęcie 001
30 listopada w galerii "po schodach" w MDK2 w Lublinie została otwarta wystawa prac trzech lubelskich plastyków, pracowników Wydziału Artystycznego UMCS: dr hab. Mariusza Drzewińskiego, ad. Tomasza Świerbutowicza i ad. Benka Homziuka. Wystawa wpisuje się w obchody X-lecia powołania do życia Wydziału Artystycznego. Artyści zaprezentowali prace ze stosunkowo ostatniego okresu.
 
Czytaj całość...
... na ziemi w lublinie ...
środa, 28 listopad 2007
W Wydawnictwie „Norbertinum"  ukaże się wkrótce nowa książka ks. Alfreda Marka Wierzbickiego pt „...na ziemi w lublinie..." w serii  Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Archidiecezji Lubelskiej. Okładkę zaprojektowała znakomita lubelska grafik Zofia Kopel - Szulc.
... na ziemi w lublinie ... - Zdjęcie 001

Czytaj całość...
Mikołajki Folkowe 2007
środa, 28 listopad 2007
W dniach 7-9 grudnia 2007 roku po raz siedemnasty odbędzie się w Lublinie, w Akademickim Centrum Kultury UMCS, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folkowej „Mikołajki Folkowe". Festiwal ten powstał z inicjatywy Orkiestry św. Mikołaja, i do dzisiaj są oni jego organizatorami.

Od kilkunastu lat "Mikołajki" udowadniają, że ludowe muzykowanie to wciąż żywe zjawisko, którego nie można zamykać w skansenach, oraz, że czerpiąca z niego współczesna muzyka folkowa rozwija się intensywnie i w interesujących kierunkach. Folk dzisiaj to wybuchowa mieszanka tradycji i nowoczesności, swojskości i awangardy. Każdy może w nim odnaleźć coś dla siebie i coś z siebie.
Czytaj całość...
Boguś Michałkiewicz na estradzie w Centrum Kultury
wtorek, 27 listopad 2007
Krzyż Samotności - Zdjęcie 001Niedawno pożegnaliśmy Go na cmentarzu na Majdanku, a on nas szybko odwiedził i zajął dojmująco  na swoim wieczorze poetycko - muzycznym: „Krzyż samotności” - PT Pamiętając o Bogusławie Michałkiewiczu w Centrum Kultury. To był jego wieczór – mimo  pustego fotela wiklinowego - Boguś był obecny we wspomnieniach Macieja Krawczyka, który przypomniał Jego biogram poetycki.
Czytaj całość...
Rozbudzanie Nocy Kultury
poniedziałek, 26 listopad 2007
Witamy serdecznie,

Na wstępie pragniemy podziękować wszystkim za przybycie na spotkanie w sprawie Nocy Kultury, na którym podjęliśmy konkretne decyzje i wyjaśniliśmy ważne sprawy związane z organizacją „Nocy Kultury 2008”. Dla tych z Państwa, którzy z jakiś względów nie dotarli na spotkanie, przygotowaliśmy krótkie sprawozdanie ze spotkania.
Spotkanie – Noc Kultury - Zdjęcie 001

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 2371 - 2380 z 2437
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.