Camerata Lubelska na Czubach
czwartek, 17 styczeń 2008
    W ostatnią niedzielę okresu Bożego Narodzenia, w Kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie, Camerata Lubelska zaprezentowała Tryptyk Bożonarodzeniowy „Wśród nocnej ciszy…”, oparty na medytacjach Jana Pawła II, fragmentach Oratorio de Noël Camille Saint-Saënsa, oraz kolędach i pastorałkach. W partiach solowych wystąpiły Iwona Gostkowska-Kurczewska i Agata Kusto.
Camerata Lubelska na Czubach - Zdjęcie 001

Czytaj całość...
Karnawał 2008 w Przedszkolu nr 69 w Lublinie
poniedziałek, 14 styczeń 2008
Karnawał 2008 w Przedszkolu nr 69 w Lublinie - Zdjęcie 001Karnawał to czas gdy wszyscy się radują z Narodzenia Pana. Bawią się wszyscy: dorośli, studenci, młodzież, uczniowie, a nawet przedszkolacy. To ich nasz obiektyw podejrzał przy dziecięcych pląsach, pełnych fantazji ubiorach i nie ukrywanej radości. Reporter Niecodziennika Bibliotecznego tym razem zajrzał do Przedszkola Nr 69 na Czubach przy ulicy Dziewanny 19.
Czytaj całość...
Opłatek Duszpasterstwa Środowisk Twórczych
czwartek, 10 styczeń 2008
Opłatek Duszpasterstwa Środowisk Twórczych - Zdjęcie 021W niedzielę Trzech Króli w Wojewódzkim Ośrodku Kultury zebrali się twórcy lubelskiej kultury, by tradycyjnie połamać się opłatkiem. Było śpiewanie kolęd. W rodzinnej atmosferze kosztowano smaczności przyniesione przez uczestników spotkania.


Czytaj całość...
Grzechy w kratkę już wkrótce!
środa, 09 styczeń 2008
Grzechy w kratkęJuż niedługo w księgarniach pojawi się wyjątkowa książka o spowiedzi. Grzechy w kratkę to dociekliwa rozmowa Elżbiety Kot i Dominiki Kozłowskiej z Ojcem Piotrem Jordanem Śliwińskim Każdy, kto choć raz się spowiadał, ma własne doświadczenia, wątpliwości i pytania dotyczące tego sakramentu. Pytań zadanych w tej książce doświadczonemu spowiednikowi przez jego dwie dociekliwe rozmówczynie jest grubo ponad setka, musiał on zatem dwoić się i troić, by na wszystkie znaleźć przekonującą odpowiedź. Efektem jest wszechstronny leksykon sakramentu pojednania obejmujący wyłącznie sprawy ważne i najważniejsze.
Czytaj całość...
Kolędy na Placu Zamkowym
wtorek, 08 styczeń 2008
Kolędy na placu zamkowym - Zdjęcie 001Finał  Festiwalu Bożego Narodzenia odbył się na Placu Zamkowym. Wcześniej kolędowano w szopce zbudowanej  tym razem na Starym Mieście na Placu po Farze, w ubiegłych latach szopka stała obok ratusza na pl. Łokietka. Ze względu na większą publikę koncert finałowy przeniesiono na Plac Zamkowy.
Czytaj całość...
Globus szykuje się na ferie
wtorek, 08 styczeń 2008
Globus - Zdjęcie 001Pełna parą pracuje armatka śnieżna na Globusie. Jeśli pogoda nie spłata figla dzieci będą miały, gdzie uprawiać sporty zimowe podczas ferii. Największa  góra w mieście zwana popularnie Globusem, położona przy ul. Zana LSM - naprzeciwko hali sportowej MOSiR zacznie tętnić  życiem jak za dawnych lat. Zapraszamy.
(bjj)Czytaj całość...
Miasto pamięta o Annie Langfust
czwartek, 03 styczeń 2008
Miasto pamięta o Annie Langfust - Zdjęcie 012Przy mroźnej temperaturze przy ul. Lubartowskiej 24, naprzeciwko dawnej hali „Koziołek”, zebrali się miłośnicy Lublina, wśród nich przedstawiciele społeczności żydowskiej, którzy towarzyszyli odsłonięciu pamiątkowej tablicy poświęconej  lubelskiej pisarce Annie Langfust z okazji jej 88 urodzin. Wiceprezydent Włodzimierz Wysocki, dziękował Tomaszowi Pietrasiewiczowi – dyrektorowi z Ośrodka „Brama Grodzka- Teatr NN” za odzyskanie pamięci o żydowskiej pisarce z Lublina.
Czytaj całość...
Peru w obiektywie Leszka Mądzika
czwartek, 27 grudzień 2007
Peru w obiektywie Leszka Mądzika - Zdjęcie 058W Galerii Radia Lublin odbył się wernisaż zdjęć Leszka Mądzika pt. „Z podróży do Peru 7-12 grudnia 2007 roku. Na wystawie zgromadziło się bardzo wielu artystów, ludzi pióra, dziennikarzy, właścicieli galerii i Przyjaciół Leszka Mądzika, których przywitała w imieniu gospodarzy Grażyna Ruszewska. Słowo wstępne wypowiedział prof. LECHOSŁAW LAMEŃSKI wspomógł go Andrzej Rożek
Czytaj całość...
Lublin czeka na Boże Narodzenie
czwartek, 13 grudzień 2007
Lublin czeka na Boże Narodzenie - Zdjęcie 001


„Lublin nad łąką przysiadł.
Sam był -
i cisza."

tak poeta Józef Czechowicz  pisał w swoim „Poemacie o mieście Lublinie".
Czytaj całość...
Artyści UMCS 2007
środa, 12 grudzień 2007
Z okazji 10-lecia Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz IV Lubelskiego Forum „Sztuka-Edukacja" wydano piękny album pokazujący historię młodego Wydziału. Przedsięwzięciu patronowała prężna Dziekan Wydziału Artystycznego prof. sztuk muz. Urszula Bobryk. Ten osobliwy katalog  opracował i  kształt graficzny  mu nadał Artur Popek. Na okładce wykorzystano akrylowy obraz Jacka Wojciechowskiego.Artyści UMCS 2007 - Zdjęcie 001
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 2531 - 2540 z 2607
Kopiowanie zamieszczonych materiałów i ich wykorzystywanie bez zgody autorów jest zabronione 2002 - 2010. Wszystkie prawa zastrzeżone Niecodziennik Biblioteczny.